Tagi
|
Spartakiada Harcerskich Drużyn Wodnych i Żeglarskich![]() W dniach 22-25 września w HOMie w Pucku już po raz 39 zostanie rozegrana Spartakiada HDWiŻ organizowana przez Zespół Pilota Chorągwi Gdańskiej ZHP. W tym roku Spartakiada zmienia charakter z regionalnej na otwartą dla wszystkich chętnych drużyn z całej Polski. Zapraszamy do Pucka! XXXIX Otwarta Spartakiada Harcerskich Drużyn Wodnych i ŻeglarskichOrganizator: Zespół Pilota Chorągwi Gdańskiej ZHP Termin: 2005.09.22 - 25 Miejsce: Harcerski Ośrodek Morski w Pucku Koszt:
kwota ta obejmuje zakwaterowanie, realizację programu, pamiątkowy znaczek Ubezpieczenie: reprezentacje winny wykupić ubezpieczenie NNW we własnym zakresie; okazanie go jest wstępnym, niezbędnym warunkiem wystartowania w Spartakiadzie Do udziału w Spartakiadzie: zapraszamy reprezentacje drużyn:
Spartakiada będzie rozgrywana w następujących grupach wiekowych
Drużyna może wystawić 1 reprezentację w każdym z pionów wiekowych. Harcerzy, instruktorów powyżej rocznika 1986, oraz tych wszystkich, których drużyny nie wystawią reprezentacji, serdecznie zapraszam do współorganizowania Spartakiady. Warunkiem startu w Spartakiadzie jest wykonanie następujących zadań: Każda drużyna: przygotowuje ciasto własnoręcznie upieczone. Liczy się smak, estetyka wykonania i dekoracji, oryginalność wypieku, no i nie ukrywamy jego wielkość.... Wykonanie tego zadania nie wpływa na punktację danej drużyny na Spartakiadzie – jest jedynie warunkiem wstępnym udziału w Spartakiadzie. Drużyna, która upiecze najlepsze ciasto zostanie nagrodzona specjalną nagrodą!!! (oj, dobre ciasta były w tamtym roku – pamiętacie??) Każda reprezentacja :
pion wędrowniczy:
Zgłoszenia:
Plan spartakiady:czwartek : przyjazd uczestników do godziny 20.00odprawa opiekunó piątek,sobota (w zależności od pogody): pion harcerski:
pion starszoharcerski:
pion wędrowniczy:
niedziela : apel kończący spartakiadę i zamykający sezon żeglarski godzina 11.00 Uwaga: W czasie trwania Spartakiady przewiduje się rozgrywanie konkurencji niespodzianek. Ważne uwagi organizacyjne:
Reprezentacje nie posiadające w swoim składzie osoby z patentem będą dopuszczone do pływań z instruktorem posiadającym uprawnienia, ale zostaną sklasyfikowane w regatach po wszystkich ekipach startujących samodzielnie.
Wyjątki z regulaminów poszczególnych konkurencjiBieg wodny: rozgrywany w klasie Dz (pion wędrowniczy), Puck (pion starszoharcerski) lub Optymist (pion harcerski); szczegółowy regulamin biegu zostanie podany w czwartek wieczorem na odprawie opiekunów. Reprezentacje biorące udział w tej konkurencji startują wyłącznie na sprzęcie udostępnionym przez HOM. Regaty precyzyjne: polegają na umiejętności precyzyjnego prowadzenia jachtu żaglowego, dokładnego wykonywania manewrów, ważne jest też zgranie załogi Bieg harcerski: sprawdzane będą wiadomości mniej lub bardziej podstawowe(w zależności od pionu) z zakresu technik harcerskich (terenoznawstwo, pionierka, historia harcerstwa, samarytanka, sygnalizacja, szyfry, symbolika) oraz żeglarstwa, jak również znajomość musztry i umiejętność działania w zespole Wielobój Jungów: sprawdzane będą praktyczne umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej, precyzyjny rzut kołem ratunkowym, umiejętność posługiwania się środkami wzywania pomocy oraz sprawność fizyczna w zakresie przydatnym harcerzowi, członkowi drużyny wodnej. Pion wędrowniczy po zgłoszeniu otrzyma dodatkowe zadanie – niespodziankę- do zrealizowania przed Spartakiadą związane z Wielobojem Jungów. Anatomia morza: wszystko, co związane z morzem i co możemy chłonąć wszystkimi zmysłami: wzrokiem, dotykiem, słuchem.... widoki miast portowych, latarnie i znane żaglowce, geografia morza, flora i fauna, znane postacie, węzły i sploty, budowa jachtu itp. Węzły: w zależności od pionu – od najbardziej wesołego i zabawowego podejścia do splotów, plecionek i szplajsów. Turniej Nawigatorów: dla pionu wędrowniczego rozgrywany w dwóch częściach – praktycznego wyznaczania pozycji i pracy na mapie, sprawdzenie wiadomości z zakresu locji morskiej, MPZZM, oznakowania nawigacyjnego. Dla pionu starszoharcerskiego pomyślany raczej jako mini konkurs, ale też i zapoznanie z nawigacja – na tym poziomie byłyby bardzo potrzebne wiadomości z terenoznawstwa. Turniej szant: pion wędrowniczy:
pion starszoharcerski
pion harcerski
Oceniane będą następujące aspekty:
W tej konkurencji dopuszcza się ograniczony udział opiekuna - może on w trakcie wykonywania utworu akompaniować swojej reprezentacji (tylko swojej), ale nie wolno mu śpiewać!!!
Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.
|