Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Zaproszenie na 5 Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm

Nadesłany przez panwac 10.11.2015, 11:00:00 (487 odsłon) Więcej wpisów tego autora

JachtFilm 2015

W dniach 28-29 listopada 2015 roku w warszawskim kinie „Wisła” odbędzie się piąta edycja Festiwalu Filmów Żeglarskich JachtFilm. Na otwarcie zaplanowano pokaz amatorskich filmów nadesłanych na konkurs „A morze kręci mnie”, który ma zachęcać miłośników żeglarstwa do tworzenia własnych obrazów związanych z wodą i żaglami. Autorzy będą oceniani i nagradzani zarówno przez sędziów, jak i przez festiwalową publiczność. Na zwycięzców czekają nagrody ufundowane przez organizatorów i partnerów Festiwalu.W części głównej Festiwalu zostanie pokazanych dziewięć filmów. Są to produkcje zrealizowane w ciągu ostatnich kilku lat. Wszystkie wezmą udział w konkursie i będą poddane ocenie jurorów i publiczności.

 JachtFilm 2015 - Zobaczyć wiatr


Na ekranie zobaczymy między innymi amerykański dokument „Zobaczyć wiatr” - film o świecie żeglarzy niewidomych. Poznamy czwórkę bohaterów przygotowujących się do mistrzostw świata w Japonii w 2013 roku.

JachtFilm 2015 - Blake

Wielką gratką dla miłośników regatowego żeglarstwa będzie film pokazujący życie Sir Petera Blake’a - żeglarza, który był legendą Nowej Zelandii. Historia przedstawiona w filmie przedstawia Blake’a jako człowieka od dzieciństwa kochającego żeglarstwo, pokazuje nam jego sukcesy i porażki na arenie światowego żeglarstwa aż do przedwczesnej śmierci z rąk piratów u wybrzeży Amazonii w 2001 roku.

Regaty w nieco innym wydaniu zobaczymy w filmie „Żeglarze inni niż wszyscy”. Czy załoga będąca zbieraniną sympatycznych osób, obojga płci, różniących się pomiędzy sobą wiekiem, pochodzeniem, życiowymi doświadczeniami, posiadających różne ograniczenia wynikające z ich niepełnosprawności da sobie radę w oceanicznych regatach?

JachtFilm 2015 - Znikający żagiel

Film „Znikający żagiel” to poruszająca historia ginącej sztuki tradycyjnego szkutnictwa na wysepkach archipelagu Antyli Mniejszych. Na jednej nich mieszka Alwyn Noe. Jest jednym z ostatnich szkutników, praktykujących szkutnictwo, jakie dotarło na te wyspy wraz ze szkockimi osadnikami w XVIII wieku. Alwin dobiega 70-tki. Nie ma klientów na budowane przez niego łodzie. Podsumowując swoje życie postanawia zbudować jeszcze jedną łódź, mając nadzieję, że zainspirowani budową synowie będą kontynuować rodzinną tradycję.

 

O wszystkich filmach można przeczytać na stronie Festiwalu. Projekcjom będą towarzyszyć zapowiedzi i gawędy konferansjerów – kapitana Janusza Zbierajewskiego i redaktora Andrzeja Radomińskiego. Festiwal zakończy ogłoszenie wyników konkursu „A morze kręci mnie” oraz konkursu głównego.
Fundatorami nagród są m.in. Pomorski Związek Żeglarski, Henri Lloyd, Delphia Yachts, Teknos Oliva, 3 Oceans, ZegarkiŻeglarskie.Pl.

Miejscem wszystkich projekcji filmowych będzie kino Wisła, Pl. Wilsona 2, 01-615 Warszawa.

Szczegółowy program festiwalu jest dostępny na stronie Festiwalu JachtFilm

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Tagi: festiwal   jacht   Warszawa   film   JachtFilm   przegląd   Kino Wisła  
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.