Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Początek sprzedaży mundurów wodnych w składnicy 4 Żywioły

Harcerze wodniacy wypatrywali tego dnia przez wiele lat
Nadesłany przez panwac 27.05.2014, 18:50:00 (1697 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Komunikaty

Dh Rafał Klepacz przekazał informację, że składnica harcerska 4 Żywioły przygotowuje się do rozpoczęcia sprzedaży harcerskich mundurów wodnych. Pierwszych egzemplarzy wspomnianych sortów można się spodziewać na półkach sklepowych już w początku czerwca.Koszule wodniackie męskie mają się pojawić w sprzedaży od 02.06.2014 roku, a damskie od 15.06.2014 r. - ich cena nie powinna przekroczyć 80 zł. Bluzy wodniackie (tzw. worki) mają być w sprzedaży od połowy czerwca - cena nie powinna być wyższa, niż 81 zł.
 
Nie wiadomo, jak będzie wyglądała dystrybucja innych elementów umundurowania wodnego - jeden z przedstawicieli składnicy na pytanie o dostępność bluz "olimpijek" i czapek instruktorskich odpowiedział, że nie posiada wiedzy na ten temat, ale nie należy spodziewać się ich zbyt szybko.

Harcerskie mundury wodne przez wiele lat były trudno dostępne w oficjalnej składnicy ZHP. Członkowie drużyn wodnych musieli sobie radzic sami - bluzy harcerskie ("worki") szyto na specjalne zamówienie lub produkowano na zlecenie w składnicach "Dziupla", "Miran", czy "Woda, góry, las", "olimpijki" przez pewien czas szyła "Dziupla", a później pozyskiwano je z sortów wojskowych MW (polskich i zagranicznych). Koszule wodniackie zostały opracowane przez Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP hm. Piotra Nowackiego i były szyte za pośrednictwem Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP tak samo, jak emblematy i czapki instruktorskie.
W początku stycznia miała miejsce próba przekazania przez dh Piotra Nowackiego składnicy 4 Żywioły istniejących wzorów umundurowania (będących w posiadaniu instruktorów ZH ChŁ ZHP) wraz z kontaktami do sprawdzonych producentów. Celem było jak najszybsze uruchomienie sprzedaży wodniackich sortów, jednak ostatecznie składnica wycofała sie z rozmów.

Mamy nadzieję, że od początku czerwca harcerze wodniacy nie będą już mieli problemów z zaopatrzeniem w mundury wodne.

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.

Autor Wątek
andrzej_sawula
Wysłano: 04.06.2014, 20:50  Uaktualniono: 04.06.2014, 20:50
Moderator
Dołączył: 16.01.2004
Skąd:
Liczba wpisów: 53
 Miało być wspaniale, wyszło jak zawsze...
Na razie w 4 Żywiołach naszych mundurów nie ma. Pytany personel sklepu nie ma pojęcia o całym zagadnieniu, nie wie kiedy mogą być, kto je będzie szył, z jakiego materiału... Analogicznie z bluzami "workami".

Autor Wątek
panwac
Wysłano: 20.08.2014, 18:55  Uaktualniono: 20.08.2014, 18:55
Webmaster
Dołączył: 01.09.2003
Skąd: Łódź
Liczba wpisów: 849
 Odp.: Miało być wspaniale, wyszło jak zawsze...
Koszule, w bólach, ale wreszcie się pojawiły.
Natomiast od kwietnia do teraz kilka razy dopytywałem się o różne wodniackie sorty. Podsumowanie jest... średnie:

- "worki" (bluzy mundurowe) "kiedyś będą",
- o olimpijkach i czapkach nikt nic nie wie... a ostatnio słyszałem, że raczej ich nie będzie,
- "dół"... jaki dół? Granatowe "doły"? Yyyyy... ale mamy zielone spodenki i inne takie,
- o propozycji stroju galowego można zapomnieć (w sumie może i dobrze).

Trzeba patrzeć pozytywnie - świetnie, że po 3 kwartałach od podpisania regulaminu Centralna Składnica ma chociaż koszule. Co prawda śmiesznie może wyglądać instruktor w koszuli bez gaci, na czele drużyny golasów, ale wodniak zaradny, to sam sobie poradzi.