Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

JOSEPH CONRAD wychodzi z Oslo

Nadesłany przez panwac 30.06.2013, 14:30:00 (981 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Rejsy, wyprawy

s/y JOSEPH CONRAD, na którego pokładzie będziemy już niebawem startować w tegorocznych The Tall Ships Races, wychodzi dziś z portu w Oslo, kierując się prosto do Aarhus. Wczoraj około południa jacht dotarł do tego norweskiego portu po 6 dniach nieprzerwanej żeglugi z Gdańska.Rejs do Aarhus jest ostatnim testem jachtu przez startem w regatach. Prowadzący jednostkę kapitan Dominik Niedziałkowski zameldował wczoraj, że podróż do Norwegii przebiegła bez większych niespodzianek, choć dość mocny wiatr "zrobił przegląd" ożaglowania i wytrzymałości olinowania ruchomego. Przez ostatnie 24 godziny załoga "Józka" odpoczywała i zwiedzała miasto, w przerwach usuwając też drobne usterki. Naprawy wymagały szoty przedniego sztaksla, genua nr 1 rozdarta na kilkunastu centymetrach długości oraz jedna z dwóch pomp zęzowych, w której doszło do przerwania uszczelki obudowy. 

 

Brak zgłoszenia poważnych problemów, to dobra wiadomość w kontekście regat. Dominikowi i jego załodze życzymy korzystnych wiatrów w drodze do Aarhus.

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.