Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Plan Pracy CWM ZHP Gdynia - 2oo5

Nadesłany przez wroobel 19.02.2005, 0:00:00 (2199 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Ośrodki i bazy wodniackie

W planie pracy na 2oo5 r. utrzymano wszystkie rodzaje i formy szkoleń żeglarskich, instruktorskich, motorowodnych, organizacji rejsów morskich oraz czarterów jachtów, jakie dotychczas CWM ZHP organizował.Po przeanalizowaniu poszczególnych zadań pod względem efektywności ekonomicznej, podjąłem decyzję, że przede wszystkim powinniśmy opierać swoją działalność o własny sprzęt, eliminując czartery obcych jachtów do niezbędnego minimum.
Jedynie kursy na Młodszego Instruktora Żeglarstwa i Instruktora Żeglarstwa możemy organizować przy wykorzystaniu jachtów typu DZ, które musimy wyczarterować.
Biorąc pod uwagę wiek naszych jachtów i ich aktualny stan techniczny zaplanowaliśmy znaczące inwestycje na remonty i doposażenie ich w sprawne silniki, które poprawią bezpieczeństwo i komfort żeglowania na naszych jachtach.
W latach 2005-2008 planujemy sukcesywną sprzedaż wysłużonych już jachtów i wymianę floty na nowe jachty, ponieważ koszty eksploatacji 30-sto letnich jachtów niekiedy przewyższają wpływy z ich czarterów, zakup nowych jachtów co do rodzaju będzie uzgodniony z Kierownictwem Harecreskich Drużyn Wodnych ze względu na określenie potrzeb szkoleniowych drużyn wodnych ZHP.
Po sukcesie jakim cieszyły się morskie rejsy szkoleniowe w czerwcu i we wrześniu 2004r. tylko i wyłącznie dla członków ZHP, tak dla grup zorganizowanych jak i dla indywidualnych harcerzy na bardzo atrakcyjnych warunkach finansowych, będziemy podtrzymywać i rozwijać tę formę szkoleń w 2005r.
W ofercie dla harcerzy planujemy zorganizować 8 rejsów tygodniowych po Bałtyku na naszych jachtach s/y POLSKI LEN  i  s/y ALDIS  [1-6 i 7-13 czerwca oraz 3-8 i 9-14 września 2oo5 - po 420 zł/os]
Również zorganizowanie I Harcerskich Żeglarskich Mistrzostw Polski w klasie Nefryt, dla 5 osobowych załóg reprezentujących Chorągwie ZHP, cieszyło się zainteresowaniem Harcerzy i w 2005r. planujemy zorganizować II Harcerskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski w klasie Nefryt. [4-5 czerwca 2oo5]
Dla członków ZHP zostały utrzymane preferencyjne zasady korzystania z naszych form działalności, w postaci zniżek i rabatów, korzystanie przez harcerzy z bazy noclegowej w CWM w okresie od września do czerwca będzie realizowane tylko po kosztach - 5 zł. za dobę od osoby.

POZOSTAJEMY Z ŻEGLARSKIM POZDROWIENIEM!
Czuwaj!

Komendant CWM ZHP w Gdyni
phm. Tadeusz Kuśmierski kpt.jacht.
Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Tagi: CWM ZHP w Gdyni   rejsy  
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.

Autor Wątek
Jędruś
Wysłano: 17.03.2005, 7:57  Uaktualniono: 17.03.2005, 7:57
Szara myszka
Dołączył: 09.09.2003
Skąd:
Liczba wpisów: 13
 Re: Plan Pracy CWM ZHP Gdynia - 2oo5
Jak będą odbywały się te wszystkie szkolenia, skoro nie ma legalnych instruktorów żeglarstwa? Czy są przewidziane jakieś "procedury awaryjne" na wypadek jakiegoś wypadku? Czy wypada proponować klientom szkolenie za spore pieniądze na stopnie instruktotskie skoro nie wiadomo obecnie czy w ogóle do czegoś się one przydadzą? Czemu w tej sprawie jest tak cicho? Wiadomo, że stopnie instruktorskie PZŻ są nielegalne, związek nie robi nic, jednocześnie rusza cała masa kursów...