25 lutego 2016 roku w portalu Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zamieszczono komunikat, zapowiadający zmiany obowiązujących dotychczas przepisów w obszarze żeglarstwa rekreacyjnego. Według szefa resportu MGMiŻŚ Marka Gróbarczyka, w ostatnim czasie doszło do szeregu spotkań i rozmów z przedstawicielami tej formy aktywności, wskazujących pilną potrzebę zmian obowiązujących przepisów, zbyt restrykcyjnych i hamujących rozwój branży żeglarskiej.
W najbliższym czasie ma zostać przygotowana nowelizacja aktów prawnych, której głównym celem będzie wprowadzenie zachęt i popularyzacja żeglarstwa rekreacyjnego. Minister dodał również, że aktywność i rekreacja poprzez żeglarstwo to istotny element rozwoju gospodarki morskiej. Termin zapowiadanych zmian w przepisach nie został sprecyzowany. Źródło Biuro prasowe MGMiŻŚ
|