Retmanat hufca ZHP Pabianice prosi o wsparcie

Data 10.03.2015, 13:54:42 | Temat: Wieści ze środowisk

Retmanat hufca ZHP Pabianice zbiera środki na remont łódki do szkoleń żeglarskich dla harcerzy na stopień żeglarza jachtowego. W czasie 25 lat środowisko przeszkoliło około 3500 młodych ludzi, pokazując im piękno żeglarstwa i tradycji wodnych. Przez wiele lat cały sprzęt, posiadany przez harcerzy z Pabianic był utrzymywany nakładem ich własnej pracy w szkutni, z wykorzystaniem skromnych, na bieżąco pozyskiwanych środków. Niestety, to nie wystarczyło, dlatego główny jacht środowiska wymaga teraz generalnego remontu.


Trener hufca Pabianice

 

Jacht typu Trener szkolił dzieciaki przez ostatnie 20 lat. Od 3 lat z powodu braku środków na dalszy remont jednostka nie opuściła szkutni. Remont, który jest w tej chwili prowadzony przez hufiec, ma zapewnić możliwość utrzymania jachtu dużo niższym nakładem środków - drewniana jednostka dostanie dno z kompozytu, mniej podatne na degradację.  Dodatkową korzyścią będzie to, że remont będzie dokonany rękami młodych Harcerzy pod okiem doświadczonych Instruktorów.
 
Wszystkich zainteresowanych wsparciem ambitnego projektu pabianickich wodniaków zapraszamy na stronę Wspólny projekt - remont jachtu lub do kontaktu z Retmanem hufca ZHP Pabianice.

Ten artykuł pochodzi ze strony WODNIACY
http://woda.jestekstra.pl

URL tej publikacji:
http://woda.jestekstra.pl/modules/news/article.php?storyid=649