Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Windyty, czyli zobaczyć wiatr

Nadesłany przez panwac 10.03.2015, 12:10:00 (1830 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Świat wokół nas

Myślisz, że meteorologia, to nazwa techniki stomatologicznej, albo wiedza tajemna dostępna tylko wybrańcom? Chcesz zrozumieć prawa rządzące pogodą na świecie, ale nie rozumiesz tych wszystkich znaczków i kresek na mapach synoptycznych? Wizyta na Windyty może to zmienić.Ivo, to kochający wiatr pilot śmigłowców, odrzutowców oraz... latawców, które wykorzystuje jako napęd podczas jazdy na nartach. Jego pasją jest także programowanie - jak nietrudno sie domyślić, połączenie tych wszystkich zainteresowań musiało kiedyś doprowadzić do powstania przyjaznego i ładnego wizualnie dzieła, obrazującego przemieszczające się nad naszym globem masy powietrza.

 

I tak sie stało - Windyty.com jest niekomercyjnym projektem, którego głównym źródłem danych pogodowych są modele prognoz udostępniane przez NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration - amerykańską agencję zajmującą się badaniem stanu oceanów i atmosfery). Szczegółowe prognozy dla poszczególnych lokalizacji są z kolei tworzone w oparciu o matematyczne modele różnej rozdzielczości i dostarczane przez Meteoblue.com; całość danych w serwisie jest uaktualniana 4 razy na dobę.
 

 

Windyty.com wyświetla na stronie głównej czas lokalny osoby odwiedzającej witrynę. Meteogramy z Meteoblue dostępne dla wybranych na mapach lokalizacji pokazują czas lokalny danej miejscowości (z wyjątkiem obszarów oceanicznych i na odludziu, gdzie jest stosowane UTC).
 
Więcej informacji na temat serwisu można znaleźć na stronie windyty.com oraz na stronie autora oprogramowania na FaceBook'u.

Ocena: 10.00 (1 głos) | Oceń ten tekst |
Tagi: meteorologia   wiatr   windyty  
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.