STS KAPITAN BORCHARDT przenosi się do Szczecina

Data 4.03.2017, 11:40:00 | Temat: Komunikaty

STS KAPITAN BORCHARDT

Z biura armatorskiego STS KAPITAN BORCHARDT dotarła do nas wiadomość, że po dłuższym okresie przebywania na dalekich, ciepłych wodach, w 2017 roku żaglowiec pojawi się ponownie na Bałtyku, za swoje bazy przyjmując Szczecin i Świnoujście. 


Według zarządu Fundacji im. Karola Olgierda Borchardta, w bieżącym sezonie jednostka będzie żeglować głównie po wodach Morza Bałtyckiego w krótkich, tygodniowych rejsach, dla których port w Świnoujściu wydaje się być lepszą od Trójmiasta bazą wypadową. Na decyzji zaważyła bliskość Bornholmu, cieśnin duńskich i portów niemieckich, dzięki którym program żeglugi może być bardzo urozmaicony. 

Żaglowiec przechodzi obecne szereg drobnych remontów. Poza planowanymi "tygodniówkami dla każdego", w lipcu i sierpniu STS KAPITAN BORCHARDT ścigać się będzie w regatach The Tall Ships Races, których finał będzie miał miejsce w dniach 5-8 sierpnia w Szczecinie 

Trzymasztowy szkuner jest najstarszym polskim żaglowcem. W przyszłym roku będzie obchodził setne urodziny. Został zbudowany w holenderskiej stoczni w 1918 r.

Ten artykuł pochodzi ze strony WODNIACY
http://woda.jestekstra.pl

URL tej publikacji:
http://woda.jestekstra.pl/modules/news/article.php?storyid=756