Spotkanie instruktorów specjalności wodnej ZHP z Odysseus Group

Data 21.10.2015, 20:30:00 | Temat: Seascouts

W miniony weekend (17 – 18 października 2015) w Gdyni odbyło się spotkanie Wydziału Wychowania Wodnego Głównej Kwatery ZHP z członkami Odysseus Group.


Członkowie Wydziału Wychowania Wodnego spotkali się w Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni. Podczas spotkania rozmawiali o uruchomieniu programu wychowania wodnego w ZHP, konferencji o wychowaniu wodnym w marcu 2016 r. oraz o promocji działań Wydziału Wychowania Wodnego.

Odysseus Group to jedna z wielu nieformalnych grup Europejskiego Regionu Skautowego zajmująca się wspieraniem skautingu wodnego. Przedstawiciele grupy przyjechali do Polski na wizytę studyjną przed konferencją skautów wodnych Eurosea 13, która odbędzie się we wrześniu 2016 r. w Harcerskim Ośrodku Morskim w Pucku. Obie grupy spotkały się w sobotnie popołudnie, by wspólnie ustalić szczegóły międzynarodowej konferencji. W niedzielę Odysseus Group spotkała się z hm. Sławomirem Dębickim, dyrektorem HOM w Pucku. Odbyła się wizja lokalna ośrodka i ustalono wzajemne oczekiwania.

Eurosea to konferencja organizowana przez Odysseus Group co dwa lata, mająca na celu prezentację skautingu wodnego w różnych częściach Europy oraz nawiązywanie kontaktów i wymianę doświadczeń. W konferencji weźmie udział około 60 przedstawicieli skautów wodnych z całej Europy.

ZHP jest jej gospodarzem. Do obowiązków gospodarzy konferencji należą wszelkie sprawy organizacyjne: zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia, niezbędnego sprzętu, opieki medycznej, transportu uczestników z lotniska czy przygotowanie materiałów konferencyjnych. ZHP będzie miało także okazję zaprezentować się podczas wieczoru polskiego i dnia żeglarskiego.

Eurosea 13 odbędzie się w dniach 14 – 18 września 2016 roku w Pucku. Może w niej wziąć każdy instruktor, który chce poznać skauting wodny w innych krajach. Polska jest pierwszym krajem, w którym po raz drugi odbędzie się ta konferencja. Po raz pierwszy gościliśmy konferencję w 2000 roku w Ośrodku Szkoleniowo- Wypoczynkowym ZHP w Perkozie.

Ten artykuł pochodzi ze strony WODNIACY
http://woda.jestekstra.pl

URL tej publikacji:
http://woda.jestekstra.pl/modules/news/article.php?storyid=677