Wyróżnienie dla instruktora specjalności wodnej

Data 27.04.2015, 14:00:00 | Temat: Komunikaty

To jedna z tych wiadomości, która wywołuje radość, dumę i wielką satysfakcję: 19 kwietnia 2015 roku, podczas apelu kończącego Święto Hufca ZHP Łódź-Polesie doceniono wieloletnią służbę instruktora specjalności wodnej ZHP - redaktora wodniackiego serwisu, z którego możemy korzystać od ponad 10 lat.

 

W rozkazie Naczelnika ZHP nr 3/2015 z 30 marca 2015 roku podano do wiadomości decyzję Przewodniczącego ZHP z dnia 10 marca 2015 r. w sprawie odznaczenia Srebrnym Krzyżem „Za Zasługi dla ZHP” hm. Piotra Nowackiego z Choragwi Łódzkiej ZHP. W imieniu Przewodniczącego ZHP odznaczenie wręczyli:

  • przewodniczący Rady Chorągwi Łódzkiej ZHP, hm. Witosław Madej oraz
  • komendantka Hufca ZHP Łódź-Polesie, członkini Rady Naczelnej ZHP, hm. Agnieszka Rytel.

Druh Piotr od ponad 28 lat jest instruktorem Hufca ZHP Łódź-Polesie. W czasie swojej służby zorganizował i poprowadził kilkadziesiąt obozów górskich i rejsów morskich, pełnił też funkcje instruktora Retmanatu hufca, Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP i członka Kierownictwa Harcerskich Drużyn Wodnych i Żeglarskich przy Wydziale Specjalności GK ZHP. Był członkiem komitetu międzynarodowej armady skautowej na zlot Jamboree 2011 w Szwecji. Aktualnie jest komandorem Harcerskiego Klubu Wodnego "Dal" w Łodzi, współpracuje z Wydziałem Wychowania Wodnego ZHP i Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni oraz redaguje nasz wodniacki serwis. Jest też w składzie zarządu Łódzkiego OZŻ.

W imieniu braci wodniackiej serdecznie gratuluję Druhowi Piotrowi otrzymanego orderu i życzę satysfakcji ze służby w kolejnych latach.
 
hm. Maciej Grzemski

Ten artykuł pochodzi ze strony WODNIACY
http://woda.jestekstra.pl

URL tej publikacji:
http://woda.jestekstra.pl/modules/news/article.php?storyid=659