Kolizja statków - Kanał Kiloński zamknięty dla ruchu

Data 28.10.2013, 12:10:00 | Temat: Świat wokół nas

Zderzenie statku towarowego i gazowca, do którego doszło dziś we wczesnych godzinach porannych spowodowało zamknięcie niemieckiego Kanału Kilońskiego. Z pozostającego w torze wodnym, uszkodzonego statku towarowego wycieka olej napedowy.


Siderfly, fot. CCME - kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz w nowym oknieZarząd niemieckiej Centrali ds. katastrof Morskich (CCME) poinformował, że 100-metrowy frachtowiec "Siderfly" zderzył się z 116-metrowym, płynącym pod duńską banderą, gazowcem "Ivory Coral" około 3 rano w pobliżu miasta Brunsbüttel w Północnych Niemczech. "Siderfly" jest ciężko uszkodzony, w jego lewej burcie powstały dwie wyrwy o wielkości od 3 do 5 metrów każda. Statek wiózł ładunek nawozów z Brunsbüttel do Antwerpii w Belgii.

"Coral Ivory" nie doznał większych uszkodzeń podczas kolizji. Gazowiec był w drodze z Brunsbüttel do Uusikaupunki w Finlandii.

 

Nie odnotowano zgłoszenia jakichkolwiek obrażeń wśród załóg statków. Kanał Kiloński zostanie zamknięty do czasu opanowania sytuacji i usunięcia statku "Siderfly" z toru wodnego.

więcej: Kiel-canal.org

zdjęcie: CCME

Ten artykuł pochodzi ze strony WODNIACY
http://woda.jestekstra.pl

URL tej publikacji:
http://woda.jestekstra.pl/modules/news/article.php?storyid=572