Zaproszenie do udziału w ScoutingTrain 2014

Data 20.09.2013, 16:00:00 | Temat: Komunikaty

Wydział Zagraniczny GK ZHP zaprasza kadrę do udziału w międzynarodowym przedsięwzieciu ScoutingTrain 2014. 25 lat po upadku żelaznej kurtyny Bund der Pfadfinderinnen und Pfadfinder e.V. (BdP) zamierza zrealizować z organizacjami partnerskimi z Polski, Rosji, Białorusi i innych krajów międzynarodowy projekt poznawczy wzdłuż trasy legendarnej kolei transsyberyjskiej. Celem jest stworzenie sieci kontaktów między skautami z Europy Wschodniej i Zachodniej.


Termin

31 lipca do 16 sierpnia 2014

Metoda

ScoutingTrain to z jednej strony międzynarodowy pociąg, który pojedzie latem 2014 roku z Moskwy nad jezioro Bajkał. Z drugiej strony - to idea, wokół której zbiorą się skauci, których zaangażowanie i praca stworzy sieć kontaktów. ScoutingTrain, jako idea, już wyruszył, pierwsze kontakty zostały już nawiązane, pierwsze wagony są już przyczepiane.

 
ScoutingTrain składa się z wagonów zarządzanych przez międzynarodowe zespoły konduktorskie. Każdy wagon to projekt wymyślony i opracowany przez dany zespół. Temat projektu może być dowolny, np. kształceniowy, muzyczny, teatralny, i co tylko jeszcze wam wyobraźnia podpowie. Przed wyruszeniem w podróż zespół konduktorski, czyli kierownicy danego projektu, mają za zadanie skompletować uczestników z różnych krajów, tak by w sumie w wagonie podróżowało 40 osób, a potem zajmować się z podróżnymi w czasie drogi wymyślonym tematem. Zespół konduktorski odpowiada także za pozyskanie dofinansowania na realizację swojego projektu (wagonu).

 
ScoutingTrain zakończy swoją podróż kilkudniowym obozem pod namiotami w bazie skautowej położonej nad jeziorem Bajkał. Wyniki projektu zostaną zaprezentowane jesienią 2014 w Berlinie podczas obchodów 25-lecia upadku Muru Berlińskiego.

Rekrutacja

Wydział Zagraniczny GK ZHP poszukuje kilku osób z ZHP do międzynarodowych zespołów kierujących projektami w ramach ScoutingTrain.
Mile widziane u kandydatów:

  • doświadczenie ze skautowej współpracy międzynarodowej,
  • doświadczenie w realizacji projektów dla drużyn, szczepów lub wyżej.

Wymagania:

  • znajomość języka angielskiego minimum na poziomie komunikatywnym, rosyjski lub niemiecki będzie dodatkowym atutem,
  • akceptacja kandydata z komendy hufca lub chorągwi.

Więcej informacji można znaleźć na stronie przedsięwzięcia.

Ten artykuł pochodzi ze strony WODNIACY
http://woda.jestekstra.pl

URL tej publikacji:
http://woda.jestekstra.pl/modules/news/article.php?storyid=560