Cumy rzuć... czyli festiwal Kubryk 2013

Data 15.05.2013, 14:10:00 | Temat: Targi, imprezy

Za niecałe dwa tygodnie rusza KUBRYK 2013 czyli XXIX Łódzkie Spotkania z Piosenką Żeglarską - jedna z najstarszych imprez tego typu w Polsce. Pomysłodawcą, współorganizatorem i gospodarzem imprezy jest "łódzki" zespół Cztery Refy, który w 2010 roku obchodził 25-lecie swego istnienia. Zachowując szacunek do tradycji KUBRYK pokazuje to, co najbardziej wartościowe w rozwijającym się nieustająco tzw. ruchu szantowym, czyli środowisku miłośników pieśni i piosenki żeglarskiej.


W zaproszeniu otrzymanym od organizatorów czytamy:

RAMOWY PROGRAM:
  • W piątek, 24 maja od godz. 20:00 - zapraszamy do przystani artystycznej KEJA PUB na koncert „Pieśni z Kubryku” dla entuzjastów muzyki żeglarskiej w wydaniu „tawernianym” (Łódź, ul. Kopernika 46, róg ulic Kopernika/Łąkowej).
  • Sobota, 25 maja – Kino ŁDK, ul. Traugutta 18
    • od godz. 16:30 – „Żeglarska Kraina Łagodności” czyli koncert ballad żeglarskich i muzyki folk.
    • od godz. 20:00 – „Więcej Morza” czyli koncert główny.

Tegoroczny Kubryk, odbywa się pod hasłem: CUMY RZUĆ Z RADIEM ŁÓDŹ!

Po raz pierwszy w Łodzi wystąpi Chris Ricketts z Anglii, gościć także będziemy Ulę Kapałę z Dublina. Ponadto usłyszymy Flash Creep, Wikingów, Ryczące Dwudziestki i North Cape. 
 
Tradycyjnie gospodarzem będzie zespół Cztery Refy, który 29 lat temu wraz z żeglarzami z łódzkiego AKŻ zorganizował pierwsze Łódzkie Spotkania z Piosenką Żeglarską znane powszechnie jako Kubryk. Więcej szczegółów w załaczniku i na stronie kubryk.szanty.pl

Serdecznie zapraszamy w imieniu wszystkich organizatorów i partnerów
 
Jerzy Rogacki i Tomasz Marasek

Ten artykuł pochodzi ze strony WODNIACY
http://woda.jestekstra.pl

URL tej publikacji:
http://woda.jestekstra.pl/modules/news/article.php?storyid=525