50-lecie HOM Puck - ostateczny termin obchodów

Data 15.04.2010, 13:20:00 | Temat: Ośrodki i bazy wodniackie

Uwzględniając liczne głosy zaproszonych Gości, Komendant Harcerskiego Ośrodka Morskiego w Pucku wraz z Komitetem Honorowym Obchodów zdecydował o ostatecznej już zmianie terminu uroczystości 50-lecia HOM w Pucku i 100-lecia Harcerstwa na Pomorzu, która odbędzie się 24.04.2010 r., a nie - jak podawaliśmy w poprzednim komunikacie - 1 maja 2010 r.


Program uroczystości jubileuszowych zawiera wiele wydarzeń i imprez towarzyszących – m.in. otwarcie sezonu żeglarskiego i motorowodnego Polskiego Związku Żeglarskiego i Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, harcerskie regaty o Puchar Naczelnika ZHP. W wydarzeniach tych będzie uczestniczyć wiele różnych środowisk, stowarzyszeń i osób, których obecność jest dla nas bardzo istotna. Wyznaczenie kolejnego satysfakcjonującego wszystkich terminu okazało się jednak sprawą bardzo skomplikowaną, a data 24 kwietnia 2010 r. najbardziej akceptowalna.

Uroczystości jubileuszowe, które odbędą się 24 kwietnia 2010 r., będą przebiegały zgodnie z programem podanym w zaproszeniu:

  • godz. 10.00 Fara – msza święta w intencji harcerzy, żeglarzy, ludzi morza.
  • godz. 11.00 Port Rybacki – Harcerski Ośrodek Morski.
  • Uroczyste otwarcie sezonu żeglarskiego i motorowodnego Polskiego Związku Żeglarskiego, Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego i Pomorskiego Okręgowego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego.
    Wręczenie odznaczeń i wyróżnień.
    Złożenie kwiatów pod pomnikiem Gen. J.Hallera.  
  • godz. 11.40 Prezentacja dorobku Harcerskiego Ośrodka Morskiego w Pucku. 
  • godz. 12.30 Spotkanie z instruktorami i budowniczymi HOM w Pucku. 

Komendant HOM serdecznie zaprasza na obchody jubileuszu i ponownie prosi o pomoc w rozpowszechnieniu powyższej informacji, aby dotarła do wszystkich Gości planujących swoje uczestnictwo w uroczystości. Jednocześnie organizatorzy przepraszają za kolejną zmianę licząc na zrozumienie trudnej sytuacji, w której się znaleźli.

Ten artykuł pochodzi ze strony WODNIACY
http://woda.jestekstra.pl

URL tej publikacji:
http://woda.jestekstra.pl/modules/news/article.php?storyid=224