Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Przewodnik dla żeglarzy i armatorów jachtów wersja 1.0

Nadesłany przez panwac 5.02.2017, 8:40:00 (451 odsłon) Więcej wpisów tego autora

San Jose, fot. Piotr PanWac Nowacki

1 lutego 2017 roku Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej opublikowało na stronach internetowych materiał dla żeglarzy, właścicieli i armatorów jachtów o długości do 24 m zatytułowany „Przewodnik dla żeglarzy i armatorów jachtów". Wedle zappowiedzi wydawcy, opracowanie ma zawierać informacje dotyczące wymogów formalno-prawnych oraz rekomendacje resortu w zakresie bezpieczeństwa.„Przewodnik dla żeglarzy i armatorów jachtów” został przygotowany w celu ułatwienia orientacji osób zainteresowanych aktywnością wodną w obowiązujących normach prawnych i ich praktycznym stosowaniu. W zamyśle ma być kompendium wiedzy na temat rozproszonych w róznych aktach prawnych przepisów dotyczących jachtów i żeglarstwa. Celem resortu ma być podniesienie świadomości uzytkowników akwenów wodnych, budowanie kultury żeglarskiej oraz zwiększanie bezpieczeństwa żeglugi.

Pracownicy ministerstwa są świadomi, że opracowanie może nie być kompletne i wolne od błędów, dlatego zapraszają do przesyłania uwag na adres: sekretariatDGM[at]mgm.gov.pl.
Mając za sobą pierwsze czytanie ww. materiału możemy stwierdzić, że to słuszne podejście - niektóre opisy są nieco nieprecyzyjne i przez to moga być niejasne dla czytelników mniej obeznanych z prawem. Dodatkowo razi też odwoływanie się do przepisów, które z powodu obstrukcji tego samego resortu, od kilku lat nie zostały opracowane i  wprowadzone w życie. Trzeba jednak zaznaczyć, że sama inicjatywa jest godna pochwały i odwołuje się do wzorców, od lat funkcjonujących w innych krajach z bogatymi tradycjami żeglarskimi.
Link do przewodnika: kliknij

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Załączone pliki:
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.