Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Pomóżmy Polesiu zbudować szkutnię!

Nadesłany przez panwac 25.10.2016, 12:50:00 (1141 odsłon) Więcej wpisów tego autora

Polseks szkutnia

Kto z nas, będąc dzieckiem nie marzył o dalekich podróżach, odkrywaniu nieznanych lądów? O przygodach na pokładzie dzielnego żaglowca, przemierzaniu bezkresnych oceanów?
Dlaczego poprzestawać tylko na marzeniach? Dzisiaj wszystko jest możliwe! Gdy jest się małym, już sam widok kajaka lub wiosłowej łódki jest czymś niecodziennym i niezwykłym, a możliwość obcowania z jachtem żaglowym rozbudza wyobraźnię i przyprawia o dreszczyk emocji. Tym bardziej, jeśli później, w cieplejsze dni, można na nich wypłynąć na szerokie wody...

Dawno temu w Hufcu ZHP Łódź-Polesie była szkutnia, w której harcerze z różnych drużyn mogli się integrować i rozwijać swoje pasje przy remoncie sprzętu pływającego. Po latach polescy wodniacy chcą przywrócić tamtą ideę i ponownie stworzyć miejsce, w którym młodzież będzie mieć okazję do spełniania swoich marzeń! To właśnie tu będą konserwowane lub budowane łodzie, na których rok rocznie wiele osób spędza aktywnie wakacyjny czas. Aby tak się stało, potrzebny jest Wasz głos...Żeglarstwo kształtuje charaktery, uczy odpowiedzialności i współdziałania w grupie, jest niezapomnianą przygodą. W poleskiej szkutni nie trzeba będzie czekać do wakacji, by cieszyć się żeglarstwem - można będzie z nim obcować przez cały rok.

Poleska szkutnia będzie miejscem manualnego i kreatywnego rozwoju, gdzie dzieci i młodzież nauczą się, jak wykonywać podstawowe naprawy, jak posługiwać się prostymi narzędziami, a w końcu jak zbudować swój jacht albo canoe. Będą spędzać wspólnie czas, poznawać się, integrować. Być może nawiążą między sobą przyjaźnie na całe życie. Zyskają okazję do rozwijania swoich pasji, dzięki czemu mniej czasu będą spędzać np. przed komputerem.
Jak napisała Anita Ograbek z poleskiego hufca:

Aby móc realizować marzenie poleskiej młodzieży potrzebny jest wkład finansowy. Dotację trzeba będzie przeznaczyć na:
a) dofinansowanie opłat związanych z wynajmem lokalu. Powinno to być pomieszczenie z dostępem do bieżącej wody i stałym dostępem do prądu, z dobra wentylacją. Dodatkowo wejście powinno znajdować się bezpośrednio od podwórka i być na tyle szerokie, aby umożliwić wprowadzenie jachtów, co za tym idzie - musi być zlokalizowane na parterze.
b) wyposażenie: aby przedsięwzięcie mogło funkcjonować niezbędne jest wyposażenie lokalu w niezbędne narzędzia i meble takie jak: wiertarka, szlifierka, młotki, śrubokręty, papier ścierny, zaciski budowlane itp.

Pomysł utworzenia poleskiej szkutni trafił do Spółdzielni serwisu Społecznik_pl. Harcerze liczą, że spotka się z zainteresowaniem, dzięki któremu uda się pozyskać fundusze na uruchomienie przedsięwzięcia. Jeśli chcesz wesprzeć harcerzy z Hufca ZHP Łódź-Polesie w ich staraniach, zagłosuj na stronie projektu Poleska Szkutnia. Głosować można każdego dnia, wielokrotnie, raz na 24 godziny.

Ocena: 10.00 (1 głos) | Oceń ten tekst |
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.