Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Jesienne propozycje CWM ZHP

Nadesłany przez panwac 25.09.2016, 10:20:00 (661 odsłon) Więcej wpisów tego autora

CWM ZHP

Przyszła jesień, a wraz z nią aura stawiająca przed żeglarzami prawdziwe morskie wyzwania. Biuro Centrum Wychowania Morskiego ZHP przesłało do nas porcję propozycji przygotowanych specjalnie na tę porę roku.Rejs Morsów na s/y WARSZAWSKA NIKE

Mocny akcent na zakończenie sezonu żeglarskiego. W dniach od 2 do 9 października 2016 roku s/y WARSZAWSKA NIKE pożegluje po Bałtyku "gdzie wiatr powieje" - tak, jak warunki pozwolą, bez założonej z góry trasy. Celem tego rejsu nie będzie odwiedzenie jakiegoś portu, a poradzenie sobie na morzu.

s/y ZAWISZA CZARNY II
100 godzin na żaglowcu - rejs stażowy na s/y ZAWISZA CZARNY II

Rejs stażowy w dniach od 17 do 23 października 2016 roku, pozwalający wypływać 100 godzin na żaglowcu (niezbędnych do uzyskania patentu kapitana jachtowego). Ruszamy z Gdyni i tutaj też powrócimy, a popłyniemy tam gdzie wiatr powieje i Neptun pozwoli. Chcemy jak najwięcej pływać, dlatego odwiedzimy najwyżej 1 port zagraniczny. Podczas rejsu gwarantujemy dużo praktyki i szkolenie z nawigacji, obługi mapy elektronicznej, prawa drogi itp.

Rejs oficerski 2016

Dla Zawiszaków jest przygotowana kolejna odsłona Rejsu Oficerskiego. Celem szkolenia jest doprowadzenie do sytuacji, w której absolwent Rejsu Oficerskiego doskonale zna żaglowiec i jego urządzenia, potrafi sobie poradzić z większością sytuacji, jakie mogą zdarzyć się w rejsie, umie kierować wachtą, szkoli i pracuje na pokładzie zgodnie ze standardem szkolnym Zawiszy Czarnego.

Zdecydowana większość wiedzy przekazywana jest w sposób praktyczny - manewry nie są opisywane, ale wykonywane. Wiedzy zdobytej na Rejsie Oficerskim nie da się nauczyć z materiałów papierowych.

s/y ZJAWA IV

Zjawa zaczyna swą podróż powrotną do domu po ponad rocznej wyprawie. Po przejściu z morza Śródziemnego do Dublina aktualnie przechodzi przegląd techniczny i niezbędne remonty (w tym silnikowy), by przez Kanał Kaledoński i Morze Północne bezpiecznie dotrzeć na Bałtyk.

Rejs Fryzyjski

Ijmuiden - Helgoland - Cuxhaven

Termin rejsu będzie zależał od daty zakończenia przeglądu technicznego w Dublinie. Zaokrętowanie niedaleko Amsterdamu oraz wyokrętowanie w Cuxhaven zadowoli miłośników miejskich atrakcji, zaś odwiedziny na wyspie Helgoland umożliwi odwiedzenie ciekawych przyrodniczo miejsc.

Kurs manewrowania ciężkim jachtem

Kurs manewrowania, to propozycja dla tych, którzy chcą podnieść swoje umiejętności manewrowe i planują w przyszłości kierowanie dużymi jachtami. Jest to też zalecany kurs dla przyszłych kapitanów s/y ZJAWA IV. Program kursu zawiera pozycje:

  • manewry portowe
  • podejście long side
  • stawanie rufą w dalbach
  • zacieśniona cyrkulacja
  • MOB
  • stawanie w dryfie na żaglach
  • obsługa instalacji jachtowych

Szczegóły wymienionych propozycji oraz formularze zgłoszeniowe są dostępne w serwisie CWM ZHP w Gdyni.

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.