Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

50 Spartakiada Drużyn Wodnych w Gdańsku

Nadesłany przez andrzej_sawula 29.08.2016, 17:50:00 (302 odsłon) Więcej wpisów tego autora

50 Spartakiada Harcerskich Drużyn Wodnych

Zespół Pilota Chorągwi Gdańskiej ZHP zaprasza wszystkie drużyny wodne i żeglarskie, ale także inne drużyny realizujące elementy specjalności wodnej na jubileuszową, 50 Spartakiadę harcerskich drużyn wodnych i żeglarskich w Gdańsku.Spartakiada to forma zawodów organizowana już od 50 lat w Chorągwi Gdańskiej. Uczestnicy z wszystkich 4 pionów metodycznych współzawodniczą w wielu konkurencjach, w których mogą wykazać się wiedzą i umiejętnościami żeglarskimi, ale także harcerskie. Pomiędzy stałymi elementami Spartakiady zwyczajowo czeka na uczestników szereg zadań-niespodzianek, a na końcu bardzo atrakcyjne nagrody oraz uroczyste zakończenie sezonu żeglarskiego. W tym roku w ramach obchodzenia naszego jubileuszu - 50. edycji Spartakiady - apel kończący będzie wyjątkowo uroczysty na gdańskiej starówce.

Zapraszamy wszystkie drużyny i środowiska, które w ciągu roku harcerskiego realizują elementy specjalności wodnej. Zapraszamy zuchy i zuchenki, harcerzy i harcerki, harcerzy starszych i harcerki starsze, wędrowników i wędrowniczki (nie starszych niż świeżo upieczonych maturzystów) oraz harcerzy Nieprzetartego Szlaku. W każdym pionie konkurencje prowadzone są osobno, zgodnie z metodyką harcerską, w związku z czym nie można łączyć wiekowo patroli, ale można stworzyć patrol łączony z uczestników z różnych środowisk - popieramy tego typu integracje!

W tym roku zapraszamy harcerzy, harcerzy starszych i wędrowników do Gdańska na Wyspę Sobieszewską, tradycyjnie w ostatni pełny weekend września - od czwartku od godz. 18 (22.09.) do niedzielnego popołudnia (25.09). Zuchy i harcerzy NS zapraszamy od piątkowego popołudnia.

Spartakiada skada się z wielu stałych konkurencji, które w obrębie pionów działają osobno na poziomie dostosowanym do wieku uczestników. W pionach zuchowym i NS konkurencje przebiegają własnym trybem. W pozostałych pionach są to przede wszystkim:

  • harcerze, harcerze starsi, wędrownicy: 35zł za osobę
  • zuchy, harcerze Nieprzetartego Szlaku: 20zł za osobę
  • zuchy: dowolna ilość osób
  • harcerze, harcerze starsi: 5 osób
  • wędrownicy: 6 osób
  • NS: dowolna ilość osób
  • harcerze, harcerze starsi, wędrownicy: podłoga w szkole
  • zuchy i nieprzetarty szlak: ośrodek wypoczynkowy

Szczegółowy regulamin wraz z dokładnymi opisami konkurencji i zadaniami przedspartakiadowymi zostanie rozesłany i udostępniony w pierwszym tygodniu września - sprawdzajcie adres facebook.com/spartakiada.zhp

Wydarzenie jest współorganizowane przez Gminę Miasto Gdańsk i Związek Harcerstwa Polskiego w ramach Programu Społecznego na Wyspie Sobieszewskiej w związku z kandydaturą ZHP do organizacji 25. Światowego Skautowego Jamboree w Gdańsku w 2023 roku. 

Czuwaj!
pwd. Dominika Padoł
Zespół Pilota
Chorągwi Gdańskiej ZHP

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.