Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Kolejny The William I. Koch International Sea Scout Cup z udziałem harcerzy Pasata

Nadesłany przez WaszWujek 7.08.2016, 21:10:00 (372 odsłon) Więcej wpisów tego autora

William I. Koch International Sea Scout Cup 2016

William I. Koch International Sea Scout Cup to największe regaty skautowe na świecie - wspaniała impreza organizowana przez Amerykańskich skautów. Tak się fajnie złożyło, że po zeszłorocznym występie harcerzy z 33 Kieleckiej Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej „PASAT” z Hufca Kielce-Miasto, w tym roku kolejna dwójka naszych żeglarzy - Joanna Jas i Mateusz Fortunka - godnie reprezentowała nasz kraj w tym prestiżowym przedsięwzięciu. Duża sprawa, daleka podróż, wymagający wyjazd. Ale pojechali i wykręcili nawet niezły wynik - 3 miejsce w Kiwi Cup. Zgodnie z regulaminem regat, na początku są losowane dwie grupy kwalifikacyjne i lepsza połowa z każdej z nich dostaje się do Koch Cup i ściga się tam ze sobą przez kolejne trzy dni, a pozostali analogicznie - w Kiwi Cup. Poziom w obu grupach jest bardzo wysoki, więc wynik cieszy.
Ale chyba najważniejsze jest to, że polska ekipa wygrała Sportsmanship Trophy, czyli nagrodę fair play przyznawaną przez samych zawodników (w tajnym głosowaniu). To najlepiej świadczy o tym, że byliśmy godnie reprezentowani.
Kolejny Koch Cup za dwa lata, prawdopodobnie też w USA. Miejmy nadzieję, że także nie zabraknie tam naszej reprezentacji
Sponsorem William I. Koch International Sea Scout Cup jest...  William I. Koch (na zdjęciu pierwszy po lewej) - amerykański biznesmen, kolekcjoner i żeglarz, który w 1992 roku na pokładzie jachtu AMERICA wygrał zawody o Puchar Ameryki. Wedle niepotwierdzonych danych, na przygotowanie jachtu do zawodów Koch wydał 65 milionów dolarów; mimo, że sam żegluje amatorsko, wziął udział w rywalizacji, wspierany przez tak doświadczonych zawodowych zawodników, jak Buddy Melges.

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.