Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Waldemar "Waldi" Fundament - wieloletni motorzysta s/y ZAWISZA CZARNY - odszedł na wieczną wachtę

3.05.2016, 20:50:00 (1356 odsłon) Więcej wpisów tego autora

Waldemar Fundament

3 maja 2016 roku rano w gdyńskim Szpitalu Morskim walkę z ciężką chorobą przegrał Waldemar Fundament - wieloletni motorzysta s/y ZAWISZA CZARNY i wolontariusz CWM ZHP.Waldi całym sobą był oddany flagowemu żaglowcowi ZHP. Wrósł w niego, statek i jego urządzenia znał jak własną kieszeń - pokład Zawiszy był dla niego drugim domem.

Dobry marynarz i świetny kolega, życzliwy i ciepły (choć na zewnątrz odpowiednio surowy) dla młodszych żeglarzy, "w czasach, gdy intelygencja na statkach zeszła pod pokłady" cierpliwie znosił eksperymenty manewrowe kandydatów na kapitanów - "nawigatorów od siedmiu boleści" - i tłumaczył, co zmienić, aby było lepiej.

Od lat był uważany za "prawdziwy Fundament Zawiszy Czarnego" - klimat i legenda Zawiasa, to w znacznej części jego dorobek.

Będzie nam go bardzo brakowało...

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.

Autor Wątek
panwac
Wysłano: 07.05.2016, 19:26  Uaktualniono: 07.05.2016, 19:26
Webmaster
Dołączył: 01.09.2003
Skąd: Łódź
Liczba wpisów: 849
 Odp.: Waldemar "Waldi" Fundament - wieloletni mot...
Pożegnanie Waldemara Fundamenta odbędzie się w dniu 11 maja 2016 (środa) o godzinie 09.30 w kaplicy zakładu kremacji ul. Partyzantów 76 w Gdańsku Wrzeszczu.