Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

W Gdyni ruszył projekt „Senior na fali”

Nadesłany przez panwac 20.04.2016, 20:50:00 (432 odsłon) Więcej wpisów tego autora

Senior na fali - s/y Warszawska Nike

Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni uruchomiło nowy projekt mający na celu zachęcenie seniorów do aktywności fizycznej i społecznej oraz pokazujący, że żeglować można w każdym wieku. Od 19-28 kwietnia można uczestniczyć w warsztatach na lądzie przygotowujących do rejsów (dostępnych jest kilka terminów). Natomiast od 3 – 9 maja organizowane będą krótkie rejsy po Zatoce Gdańskiej.Przedsięwzięcie jest dofinansowane z Urzędu Miasta Gdyni, w ramach otwartego konkursu ofert „Organizacja czasu wolnego Gdynia 55+ sport, turystyka, rekreacja”. Dzięki temu udział w zajęciach żeglarskich kosztuje seniorów jedynie 10 zł.
Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród gdyńskich seniorów. Uczestnicy najpierw przechodzą szkolenie teoretyczne na lądzie, na którym przede wszystkim poruszane są kwestie bezpieczeństwa na jachcie, możliwych zagrożeń, środków ratunkowych i ratowniczych oraz obowiązków załogi - ponieważ uczestnicy płyną jako załoga jachtu, a nie jako pasażerowie. Na spotkaniach na lądzie można się ponadto dowiedzieć kilku ciekawostek z historii Polskiego żeglarstwa czy nauczyć zawiązywania przydatnych węzłów.
Po warsztatach teoretycznych seniorzy popłynął w krótki czterogodzinny rejs po Zatoce Gdańskiej na 14 metrowym jachcie Warszawska Nike. Podczas wszystkich zajęć i aktywności seniorom będą towarzyszyć młodzi wolontariusze CWM, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników i wprowadzą ich w arkana żeglowania.
Projekt ma na celu aktywizację seniorów zarówno do wszelkich aktywności fizycznych, a zwłaszcza do żeglowania, ale również zachętę do wolontariatu na rzecz organizacji pozarządowych i aktywnego udziału w życiu społeczności lokalnej.
Wszyscy Gdynianie 55 +, którzy chcieliby skorzystać z projektu proszeni są o telefon pod numer 665 859 666.
Więcej informacji: serwis CWM ZHP w Gdyni.

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Tagi: żeglarstwo   CWM ZHP w Gdyni   rejsy   morze   seniorzy  
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.