Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Z dala od Zgiełku gwiazdą Szantowiązałki

Program tegorocznego festiwalu zapowiada się pysznie...
Nadesłany przez panwac 13.11.2014, 13:30:00 (991 odsłon) Więcej wpisów tego autora

 

Z prawdziwą przyjemnością przychodzi nam poinformować, że gwiazdą tegorocznej edycji Festiwalu Szantowiązałka będzie znany i lubiany zespół folkowy "Z dala od Zgiełku". Znamy też już szczegółowy program naszych corocznych spotkań, w tym także tematykę warsztatów poprzedzających część artystyczną. W gościnnych salach Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Kusocińskiego 116 w Łodzi spotykamy się juz w sobotni poranek. W godzinach od 1000 do 1300 harcerze, harcerze starsi i wędrownicy będą mogli wziąć udział w kilku warsztatach tematycznych:

 • WĘZŁY ZA BURTĄ - tylko u nas na warsztatach dowiecie się jak z węzłów wykonać ciekawą bransoletkę, niepowtarzalną dekorację lub nietuzinkowy prezent dla wyjątkowej osoby!
 • OKIEŁZNAJ WIATR - czyli teoria żeglowania na wesoło, przyjdź, zbuduj własną łódkę i wygraj nią regaty o Puchar Herbaty!
  MARYNARSKI HOKEJ - weź udział w starciu majtków!
 • ŻEGLARSKIE BITY - zagraj swoją ulubioną szantę na trintace do bananów!
 • ZAGRAJ W KOŚCI O ZŁOTO PIRATÓW - gra strategiczna, zostań kapitanem i bezpiecznie poprowadź swój statek do przystani!

Pojedyncze warsztaty potrwają od 30 do 60 minut; w jednej turze może wziąć udział na raz około 10 osób.

 

W godzinach od 1330 do 1500 w głównej sali festiwalowej odbędą się próby mikrofonowe. A później rozpocznie się festiwal. 

 
Przegląd twórczości zgłoszonych zespołów przewidywany jest do godziny 1900. W przerwie przesłuchań konkursowych wystąpi powstały w styczniu 2014 roku zespół "Gdynia Radio", debiutujący w tym roku na Warszawskim Festiwalu Szantowym PORT WOLA. Grupa wykonuje utwory autorskie oraz przeboje folku morskiego z jezior, mórz i oceanów w stylistyce folk-rockowej.

 

Z dala od Zgiełku logo - kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz w nowym oknieO 1930 rozpocznie się koncert tegorocznej gwiazdy wieczoru...
Zespół "Z dala od Zgiełku", to wesoły, lekko zwariowany zbiór ludzki z pozytywnym nastawieniem do świata. Gra muzykę folkową - od poezji śpiewanej, przez piosenkę turystyczną i żeglarską, po country i "irlandczyznę”. Lirycznie? Dynamicznie? Zaskakująco? Niekoniecznie normalnie? Na pewno nie monotonnie!
Zespół powstał w 2009 roku w Warszawie. Od tego czasu przeszedł kilka zmian, zarówno ludzkich jak i aranżacyjnych, aby osiągnąć styl jaki prezentuje obecnie. Kombinacja muzyki folkowej, poezji śpiewanej, piosenki żeglarskiej i turystycznej, podana w często nietypowy i zaskakujący sposób, nie pozwalają przejść koło ich występów obojętnie.
Dwie gitary, bas, flety, whistle, harmonijki i dużo uśmiechu - tego można się spodziewać podczas wieczornego występu.

 

Z dala od Zgiełku - kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz w nowym oknie

Na scenie pojawią się:

 • Anna "Laurka" Kopystyńska - wokal, przeszkadzajki
 • Paweł "Longer" Kowalczyk - gitara akustyczna, przeszkadzajki, wokal
 • Artur Kuran - gitara akustyczna, gitara elektryczna, wokal
 • Piotr Bolek - flety, whistle, harmonijki, klarnet
 • Michał Szergiel - gitara basowa

 

Więcej informacji o zespole:
www.zdoz.art.pl
https://www.facebook.com/ZdalaodZgielku

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.