Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

OdySea Władka Wagnera przesunięta o rok

Nadesłany przez panwac 31.10.2014, 23:20:00 (609 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Komunikaty

Fundacja Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP opublikowała komunikat o przesunięciu o rok oceanicznej wyprawy śladami Władysława Wagnera. Powodem jest nieukończony remont jachtu s/y ZJAWA IV i wynikający z tego brak możliwości wyruszeniu w rejs przed jesiennymi sztormami na Bałtyku, Morzu Północnym, Biskajach i północnym Atlantyku.OdySea Władka Wagnera, to śmiały projekt, który dla wielu harcerskich wodniaków jawi się jako możliwość spełnienia marzeń o wielkiej oceanicznej wędrówce w miejsca znane z książek i filmów marynistycznych. Mimo starannego planu wyprawy ogrom kłopotów związanych z przygotowaniem przedsięwzięcia przerósł możliwości organizatorów - nie pomogła pomoc wolontariuszy, ani kilkukrotne przekładanie startu wyprawy. 

 

Odroczenie o rok oceanicznej wędrówki ZJAWY oznacza, że projekt nie został zaniechany, a jedynie przełożony. Wszyscy, którzy mieli uczestniczyć w rejsach zostali już poinformowani mailowo oraz telefonicznie przez biuro CWM o nowych możliwościach, jakie są z tym związane. Nowy termin startu wyprawy, to początek września 2015 roku, co powinno umożliwić organizatorom dokończenie remontu jachtu oraz przeprowadzenie prób na Bałtyku i Morzu Północnym (warunek konieczny uzyskania ubezpieczenia na rejs oceaniczny).

 

Przyszłoroczne plany związane ze ZJAWĄ, to krótkie rejsy bałtyckie i zatokowe wiosną przyszłego roku, korekty ewentualnych usterek, a później wakacyjne rejsy do Danii, Szwecji i Norwegii. Organizatorzy są przekonani, że po tych przygotowaniach jacht będzie sprawdzony i gotowy do podjęcia oceanicznego wyzwania.

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.