Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

OdySea Zjawy IV tylko po Atlantyku

Fundacja CWM ZHP ogłosiła komunikat o zmianie trasy wyprawy.
Nadesłany przez panwac 17.10.2014, 20:10:00 (567 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Komunikaty

Fundacja CWM ZHP w Gdyni - armator jachtu s/y ZJAWA IV, od roku remontujący jednostkę przed wokółziemskim rejsem śladami Władysława Wagnera i ponoszący główny ciężar finansowy przygotowań do wyprawy - opublikowała komunikat o skróceniu trasy przedsięwziecia "OdySea Władka Wagnera".Decyzja o skróceniu trasy spowodowana została refleksjami po sprawdzeniu ofert ubezpieczenia jachtu i uczestników wyprawy, których przegląd wykazał, że niemożliwe jest zawarcie kontraktu na ubezpieczenie OdySEA na całej planowanej trasie. Firmy ubezpieczeniowe ustawiły bardzo wysokie ryzyko ubezpieczeniowe w etapach przebiegających m.in. przez Zatokę Adeńską, co wiązałoby się z ogromnymi stawkami polis, jakich ani organizator, ani uczestnicy rejsów nie byliby w stanie ponieść. 

 

W komunikacie czytamy:

 

Dokonywany w ostatnich tygodniach przegląd ofert ubezpieczenia jachtu i uczestników wyprawy wykazał, że niemożliwe jest zawarcie kontraktu na ubezpieczenie OdySEA na całej planowanej trasie. Firmy ubezpieczeniowe podnosiły bardzo wysokie ryzyko ubezpieczeniowe przede wszystkim w etapach przebiegających przez Zatokę Adeńską, co wiąże się z ogromnymi sumami pieniężnymi, których nie jesteśmy w stanie pokryć.
 

Nie mogliśmy zaryzykować wypłynięcia w rejs dookoła świata bez zapewnienia uczestnikom, załodze i jachtowi odpowiedniej ochrony ubezpieczeniowej.
 

Zmiana trasy powoduje, że OdySEA Władka Wagnera odbędzie się wyłącznie na Oceanie Atlantyckim, a jej punktem kulminacyjnym będzie udział s/y ZJAWY IV w Zlocie Wagner Sailing Rally 2015 na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Osoby, które zarezerwowały miejsca na odwołanych etapach otrzymały już drogą mailową informację o możliwych rozwiązaniach.
 

Wyrażamy głębokie ubolewanie w związku z zaistniałą sytuacją. Troska o bezpieczeństwo uczestników wyprawy jest dla nas najważniejsza, dlatego mamy nadzieję na pełne zrozumienie naszej decyzji.
 

Niemniej Zjawa wypłynie. Etapy od Amsterdamu do Kanału Panamskiego odbędą się bez zakłóceń i zmian. I choć trasa jest okrojona, to ZJAWA znów wypłynie w kolejny wielki rejs.
 

Zarząd Fundacji CWM ZHP

Odpowiedzi na wszelkie pytania udziela Biuro Fundacji CWM ZHP w Gdyni.

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.