Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Pomorze znów wyszło na morze

Nadesłany przez panwac 30.09.2014, 16:40:00 (683 odsłon) Więcej wpisów tego autora

Pomorze na morze 2014 - kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz w nowym oknie 

W dniach od 15 do 19 września odbyła się czwarta edycja programu Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego "Pomorze na morze", którego celem jest edukacja morska i promocja żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży z województwa pomorskiego. Przez 5 dni 584 dzieci i młodzieży z sześciu pomorskich miast i gmin poznawało historię polskiego żeglarstwa oraz brało udział w krótkich rejsach po Zatoce Gdańskiej na pokładzie żaglowca s/y ZAWISZA CZARNY. We wszystkich odsłonach programu wzięło udział już ponad 2 tysiące uczestników!Rejsy w ramach programu "Pomorze na morze" rozpoczęły się wczesnym rankiem 15 września. Opiekę nad statkiem pełnili wolontariusze Centrum Wychowania Wodnego ZHP w Gdyni oraz żeglarze od lat związani z poczciwym "Zawiasem", m.in. Aleksandra Emche-Wojciechowska (kapitan statku), Piotr PanWac Nowacki, Ryszard Grzenkowski, Waldemar Fundament, Andrzej Bernat, Jakub Qbush Piasecki i Helena Barczyńska.

 

 

Każdego dnia odbywały sie 4 rejsy, jednak nie były to zwyczajne przejażdżki z pasażerami. Uczestnikom zapewniono aktywne pływanie - wszyscy obecni na pokładzie byli angażowani do pracy podczas menewrów portowych, stawiania i zrzucania żagli i sterowania statkiem. W programie czwartej edycji, poza żeglowaniem na „Zawiszy Czarnym”, znalazło się też zwiedzanie wystawy poświęconej admirałowi Józefowi Unrugowi i projekcja filmu dokumentalnego o kapitanie Kazimierzu Jurkiewiczu. Dzieci wzięły również udział w losowaniu nagród-niespodzianek, a na zakończenie swojego pobytu w Gdyni otrzymały specjalne certyfikaty potwierdzające ich udział w akcji.

Pomorze na morze 2014 - kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz w nowym oknie Pomorze na morze 2014 - kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz w nowym oknie Pomorze na morze 2014 - kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz w nowym oknie Pomorze na morze 2014 - kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz w nowym oknie Pomorze na morze 2014 - kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz w nowym oknie Pomorze na morze 2014 - kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz w nowym oknie Pomorze na morze 2014 - kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz w nowym oknie Pomorze na morze 2014 - kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz w nowym oknie

Na zaproszenie PoZŻ z programu skorzystało tym razem sześć pomorskich samorządów: miasto Tczew (szkoły podstawowe nr 2, 5, 7, 8, 10, 11 i 12), miasto Wejherowo (Gimnazjum nr 3), gmina Pruszcz Gdański (Szkoła Podstawowa w Wiślince, Gimnazjum w Przejazdowie), miasto Kartuzy (Szkoła Podstawowa nr 1 i Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2), gmina Szemud (szkoły podstawowe w Bojanie, Kielnie, Szemudzie, Łebnie i Jeleńskiej Hucie) oraz gmina Cedry Wielkie (szkoły podstawowe we Wocławach i Giemlicach, zespoły szkół w Cedrach Małych i Cedrach Wielkich).

 
W materiale wykorzystano fotografie Patrycji Spytek i Tomasza Cielebąka oraz materiał filmowy z zasobów PoZŻ.

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.