Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Zaproszenie na rejs Polsko-Ukraiński

Nadesłany przez panwac 28.09.2014, 7:50:00 (636 odsłon) Więcej wpisów tego autora

Logo CWM 

Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni zaprasza na kolejny niezwykły rejs. Na pokładach s/y ZAWISZA CZARNY i s/y WARSZAWSKA NIKE spotkają się przedstawiciele dwóch nacji: Polacy i Ukraińcy.

 

Przez 7 dni rejsu będzie można wspólnie dzielić czas na wachtach, za sterem i w kambuzie, poznając wzajemnie swoje kultury, zwyczaje i tradycje. Każda wachta na Zawiszy i załoga na Nike będzie składała się w połowie z harcerzy z ZHP i z płastunów z Płasta. Pracując razem, razem spędzając czas i wspólnie żyjąc przez 7 dni na ograniczonej powierzchni pokładu, będzie można dowiedzieć się jak najwięcej o tej drugiej stronie - ale też o sobie.O rejsie

Rejs zacznie się w dniu 19 października 2014 o godzinie 13.00 spotkaniem na pokładzie ZAWISZY CZARNEGO i podziałem na wachty. Tego dnia, poza szkoleniem wstępnym, w formie biegu harcerskiego, w wachtach, będzie można zwiedzić Gdynię, wejść na pokład ORP Błyskawica, obejrzeć siedzibę CWM ZHP, a wieczorem w kubryku spędzić wspólny wieczór integracyjny.

Następnego dnia obie jednostki wyjdą w morze płynąc tam, gdzie prognozy pozwolą. choć celem jest dotarcie na Bornholm i do Kołobrzegu.

 

W czasie rejsu będzie czas na szkolenie nawigacyjne, radiowe, radarowe, na służbę nawigacyjną i odpoczynek oraz na dokładne poznanie odwiedzonych portów. Przewidziane są też Wieczór Ukrainski i Wieczór Polski, z tradycyjnymi potrawami i zwyczajami każdego z krajów.

 

Zakończenie rejsu przewidywane jest na 26 października w godzinach porannych.

 

Osoby zainteresowane udziałem w przedsięwzięciu proszone sa do odwiedzenia strefy werbownika na stronie Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni.

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.