Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Nowa strefa zamykana dla żeglugi i rybołówstwa

Nadesłany przez panwac 5.04.2014, 11:40:00 (901 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Nowości prawne

3 kwietnia 2014 r. ukazało się Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej w sprawie stref zamkniętych dla żeglugi i rybołówstwa na obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej, wprowadzające nową strefę zamykaną o numerze 6c. Oznacza to, że dotychczasowe akweny 6a i 6b będą zamykane znacznie rzadziej i na krótsze okresy.Kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz w nowym oknieInformacja jest szczególnie ważna dla osób, które często żeglują w okolicy portu w Ustce. Zlokalizowane na zachód od portu akweny 6a i 6b, na których znajdują sie poligony wojskowe, były zmorą dla żeglarzy i rybaków. Ich obszar rozciągał się daleko w morze i każdorazowe zamknięcie zmuszalo jednostki cywilne płynące na trasie Ustka - Darłowo do dużego nadkładania drogi. 

 

Ostatnio Ministerstwo Obrony Narodowej dostrzegło, że znaczna część ćwiczeń na poligonie obejmuje użycie broni, której zasięg jest zdecydowanie mniejszy, niż granice obszarów zamykanych. Stąd decyzja o utworzeniu akwenu 6c, którego obszar jest wielokrotnie mniejszy, niż dotychczasowe.

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Tagi: morze   Ustka   poligon   Akwen 6c   Darłowo  
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.