Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Kolizja statków - Kanał Kiloński zamknięty dla ruchu

Nadesłany przez panwac 28.10.2013, 12:10:00 (1116 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Świat wokół nas

Zderzenie statku towarowego i gazowca, do którego doszło dziś we wczesnych godzinach porannych spowodowało zamknięcie niemieckiego Kanału Kilońskiego. Z pozostającego w torze wodnym, uszkodzonego statku towarowego wycieka olej napedowy.Siderfly, fot. CCME - kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz w nowym oknieZarząd niemieckiej Centrali ds. katastrof Morskich (CCME) poinformował, że 100-metrowy frachtowiec "Siderfly" zderzył się z 116-metrowym, płynącym pod duńską banderą, gazowcem "Ivory Coral" około 3 rano w pobliżu miasta Brunsbüttel w Północnych Niemczech. "Siderfly" jest ciężko uszkodzony, w jego lewej burcie powstały dwie wyrwy o wielkości od 3 do 5 metrów każda. Statek wiózł ładunek nawozów z Brunsbüttel do Antwerpii w Belgii.

"Coral Ivory" nie doznał większych uszkodzeń podczas kolizji. Gazowiec był w drodze z Brunsbüttel do Uusikaupunki w Finlandii.

 

Nie odnotowano zgłoszenia jakichkolwiek obrażeń wśród załóg statków. Kanał Kiloński zostanie zamknięty do czasu opanowania sytuacji i usunięcia statku "Siderfly" z toru wodnego.

więcej: Kiel-canal.org

zdjęcie: CCME

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.