Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Sukcesy w rywalizacji modeli pływających

Nadesłany przez panwac 27.07.2013, 16:40:00 (628 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Wieści ze środowisk

20 czerwca 2013 r w Rogoźniku w Gminie Bobrowniki odbyły się 60 Mistrzostwa Polski Redukcyjnych Modeli Pływających klas NS. Pojechali na nie również modelarze należący do Harcerskiego Międzyszkolnego Klubu Żeglarskiego „39-er”. Kamil Kołaczyk okazał się być najlepszy i zdobył tytuł Mistrza Polski, a jego ojciec - Marek Kołaczyk - był drugi.Na stronie 39 Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej zamieszczono następujący komunikat:
 

Po wielu udanych startach, począwszy od pierwszych zawodów w Blachowni, modelarze naszego klubu uznawani byli za faworytów. Starty w pierwszych biegach pokazały, że nasi reprezentanci nieźle przygotowali swoje modele i są nimi dobrze opływani, co poskutkowało w końcowej klasyfikacji zajęciem przez nich wszystkich trzech stopni podium w grupie seniorów. Kamil Kołaczyk okazał się najlepszy i zdobył tytuł Mistrza Polski, jego ojciec Marek Kołaczyk był drugi, a świetnie spisujący się w tym roku i prowadzący w klasyfikacji Pucharu Polski Janek Kmiecik zajął trzecie miejsce.
 
Bardzo cieszy fakt, że w szeregi naszych modelarzy wstąpił nowy junior, Mikołaj Pawełek. Pod okiem doświadczonych kolegów, w szczególności Marka Stali świetnie sobie radzi, a na Mistrzostwach Polski zajął doskonałe, jak na debiutanta w zawodach tej rangi, trzecie miejsce. Mamy nadzieję, że większa grupa młodzieży będzie chciała skorzystać z tej ciekawej formy spędzania wolnego czasu. Każdemu będziemy służyć pomocą i radą.
 
Po rozdaniu nagród w Rogoźniku, Komandor sekcji pani Barbara Pieczka w imieniu Centralnej Komisji Modelarskiej LOK wręczyła Markowi Kołaczykowi i Kamilowi Kołaczykowi oficjalne powołania na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w sierpniu tego roku w Kaliningradzie, w Rosji.

 

Zwycięzcom gratulujemy zdobytych miejsc i życzymy kolejnych sukcesów w nastepnych startach.

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Tagi: mistrzostwa   rywalizacja   39 HDŻ   modele  
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.