Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

TTSR 2013 - jachty płyną do Aarhus

Nadesłany przez panwac 30.06.2013, 13:20:00 (699 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Rejsy, wyprawy

4 lipca, w samo południe mija, ustalony przez organizatorów regat The Tall Ships Races, termin dotarcia jednostek uczestniczących w przedsięwzięciu do Aarhus - duńskiego portu, w którym odbędzie się inauguracja wydarzenia. Od kilku dni jachty z różnych krajów zmierzają na Kattegat, aby na czas pojawić się na miejscu "zbiórki". Na Skagerrak dotarły JOSEPH CONRAD i DAR MŁODZIEŻY, z Trójmiasta wychodzą kolejne załogi.Z CWM ZHP w Gdyni w rejs do Aarhus wyruszył s/y ZAWISZA CZARNY. W ostatnim tygodniu statek pływał po zatoce w krótkich kursach z pasażerami oraz przechodził ostatnie konserwacje przed długą morską wyprawą. Z Basenu Prezydenta, pod komendą kpt. Ryszarda Wabika wyszedł dziś o 0430 nad ranem; około godziny 1100 był już za trawersem Władysławowa, kierując się na północny wschód.

 

Druga z jednostek CWM zgłoszonych na The Tall Ships Races - ZJAWA IV - na razie pozostaje w porcie. Na jachcie trwają intensywne prace wykończeniowe po zimowo-wiosennym remoncie, jednak z uwagi na dbałość o właściwe przygotowanie jachtu armator musiał odwołać niektóre z planowanych rejsów. Według nieoficjalnych informacji załoga, która miała ZJAWĄ płynąc do Aarhus została zaokrętowana na pokład ZAWISZY.

 

W komunikacie zamieszczonym kilka dni temu czytamy:

Z przykrością zawiadamiamy, że rejs Bałtycka Integracja Pod Żaglami 2013 nie odbędzie się z powodu nieplanowo przedłużającego się pobytu jachtu Zjawa IV w stoczni remontowej.

Jako armatorowi Zjawy i partnerowi wyprawy jest nam niezmiernie przykro, że młodzież nie będzie mogła uczestniczyć w rejsie swoich marzeń. W podjęciu tej trudnej decyzji kierowaliśmy się bezpieczeństwem załogi jachtu na morzu.

Bardzo przepraszamy uczestników oraz ich rodziny za zaistniałą sytuację, wiemy jak wiele znaczył dla Was ten rejs. Przepraszamy także organizatora - Stowarzyszenie Przełamując Nie Tylko Fale. Wiemy ile pracy włożyliście w to, aby rejs był niezapomnianym przeżyciem dla Waszych podopiecznych. Mamy nadzieję, że zaistniała sytuacja nie zaważy na naszej dalszej współpracy.

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.