Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

XIX Regaty o “Błękitną Wstęgę Zalewu JEZIORSKO”

Nadesłany przez panwac 16.06.2013, 20:20:00 (972 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Targi, imprezy

KTW WARTA serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XIX regatach o “Błękitną Wstęgę Zalewu Jeziorsko”, które odbędą się w dniach 13-14 lipca 2013 roku w Zaspach Miłkowskich. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz żeglarskiej rozrywki, stając się rozpoznawalną i cenioną. Charakter i koloryt każdej imprezy stanowią jego uczestnicy – tym większą radość sprawia każda załoga podejmująca się trudów startu.Pasja, wyrażana przez zawodników w ciągu sportowych zmagań łączy się w realizacji z rekreacyjnym charakterem regat. Wśród rozmów, uśmiechów i zabaw rozgrywa się rzecz dla naszego regionu bardzo ważna i wyjątkowa. Mówimy bowiem o zawodach gdzie liczy się nie tylko duch sportu ale przede wszystkim atmosfera spotkania, swoistego święta “wodniackiej przyjaźni”. To jedyna tego rodzaju impreza, która rzetelnie ukazuje turystyczne walory zbiornika Jeziorko. W tym czasie słowo współzawodnictwo oznacza szacunek, radość z żeglarskich zmagań i dobrą zabawę. Tutaj wszyscy czujemy się jedną wielką żeglarską rodziną.

 

Regaty - poza wyścigiem głównym o „Błękitną Wstęgę Zalewu Jeziorsko” - rozegrane zostaną w następujących klasach:

Katamaran

 • T-1
 • T-2
 • Omega
 • Open
 • Optymist

Warunkiem utworzenia poszczególnych klas jest zgłoszenie co najmniej trzech jachtów danej klasy.

Informacje szczegółowe:
 1. Regaty odbędą się w terminie 13-14 lipca 2013 na zalewie „Jeziorsko". Bazą imprezy będzie teren KTW „WARTA" w Zaspach Miłkowskich.
 2. Organizator regat: regaty organizuje Klub Turystyki Wodnej „WARTA" przy współudziale Urzędu Miasta i Gminy Warta. Organizatorzy regat i wszystkie strony włączone w organizację i obsługę nie biorą odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, zniszczenia, zranienia i wszelkie niedogodności, jakie mogą przytrafić się osobom lub sprzętowi zarówno na brzegu, jak i na wodzie, jako konsekwencji udziału w regatach.
 3. Wymagania od uczestników:
  1. Znajomość przepisów ISAF-PRŻ 2013-2016 oraz Instrukcji Żeglugi. Instrukcja Żeglugi zostanie wywieszona w dniu regat;
  2. Prowadzący jednostkę musi posiadać uprawnienia żeglarskie (minimum patent żeglarza jachtowego);
  3. Jachty muszą posiadać ważne dowody rejestracyjne oraz ubezpieczenia OC i NW. Dowody rejestracyjne oraz ubezpieczenia należy dostarczyć razem z formularzami zgłoszeń do regat;
  4. Sternicy jachtów muszą posiadać kwalifikacje zgodne z obowiązującymi w tym zakresie przepisami oraz ubezpieczenia OC i NW a także aktualne badania lekarskie. Jachty powinny posiadać wyposażenie zgodne z dowodem rejestracyjnym.
 4. Sposoby prowadzenia regat: przewiduje się rozegranie 2-4 wyścigów w sobotę i 1-3 wyścigów w niedzielę. Przy rozegraniu min, 3 wyścigów najgorszy rezultat zostanie odrzucony. Szczegóły poda Sędzia Główny w Instrukcji Żeglugi i komunikacie sędziowskim. Regaty zostaną uznane za ważne przy rozegraniu min. 1 wyścigu. Ostateczna ilość wyścigów jest uzależniona od warunków atmosferycznych panujących w trakcie imprezy.
 5. Klasyfikacja będzie prowadzona wg przepisów PRŻ 2013-2016 (system małych punktów)
 6. Zgłoszenia do regat będą przyjmowane na formularzu do dnia 13.07.2013 r. w Biurze Regat do godz. 9:00.
 7. Nagrody: Puchar Regat o „Błękitną Wstęgę Zalewu Jeziorsko" otrzyma jacht za zajęcie najlepszego miejsca w regatach zgodnie z punktacją systemu małych punktów. Za zajęcie pierwszych trzech miejsc w każdej klasie przewidziane są dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe.
 8. Prawa do wizerunku: zgłaszający się do regat zawodnik wyraża zgodę na bezpłatne wykorzystanie swojego wizerunku przez Organizatorów i sponsorów podczas zdjęć, filmów i innych reprodukcji w czasie trwania regat oraz we wszystkich materiałach dotyczących regat.
 9. Informacje organizacyjne:
  1. wpisowe regat wynosi 40 zł;
  2. opłata protestowa wynosi 60 zł;
  3. szczegółowe informacje są dostępne pod numerem tel.: 43 8294452 lub 604 165 346 bądź na stronie ktw.gimwarta.pl
  4. Komisję Regatową ubezpiecza Organizator

Honorowy patronat nad imprezą obejmują:

 • Wojewoda Łódzki – Pani Jolanta Chełmińska
 • Marszałek Woj. Łódzkiego – Pan Witold Stępień,
 • Starosta Powiatu Sieradzkiego – Pan Dariusz Olejnik
 • Burmistrz Gminy i Miasta Warta – Pan Jan Serafiński.
Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Tagi: regaty   Jeziorsko   Warta  
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.