Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Wyrok w sprawie o zasiedzenie nieruchomości CWM

Nadesłany przez panwac 10.04.2013, 0:30:00 (1336 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Świat wokół nas

Sąd Rejonowy w Gdyni wydał orzeczenie w sprawie o zasiedzenie własności nieruchomości CWM ZHP w Gdyni. Spór toczy się pomiędzy Związkiem Harcerstwa Polskiego, a Polskim Związkiem Żeglarskim.Orzeczenie z dnia 12 lutego 2013 roku jest niekorzystne dla ZHP - sąd nie przychylił się do wniosku o uznanie zasiedzenia własności CWM. Uzasadnienie orzeczenia zostało przesłane dopiero w dniu 20 marca. Związek Harcerstwa Polskiego nie zamierza odstąpić od sprawy, dlatego w dniu 4 kwietnia została złożona apelacja. 

 

Problem sięga lat 80-tych, kiedy polityczną decyzją tereny należące do klubów skupionych przy dzisiejszej Al. Jana Pawła II przekazano w wieczystą dzierżawę Polskiemu Związkowi Żeglarskiemu. Kiedy PZŻ wystąpił do użytkowników poszczególnych nieruchomości o podpisanie umów dzierżawy, ZHP był jedynym podmiotem, który nie wyraził na to zgody. Bieżąca sprawa o zasiedzenie nieruchomości toczy się już kilka lat.

 

W najbliższych 2 dniach należy się spodziewać oficjalnego oświadczenia GK ZHP w tej sprawie. 

 

Z informacji uzyskanych nieoficjalnie wynika, że PZŻ nie czekając na ostateczny wyrok w sprawie już teraz stara się przekonywać najemców lokali będących w zarządzie CWM do podpisywania nowych umów najmu, w których występuje jako strona umowy. Według tego samego źródła jeden z podnajemców przystał na takie rozwiązanie, przestając płacić czynsz do CWM, co podobno doprowadziło do ustawowego zajęcia jego ruchomości przez CWM na poczet zaległych należności.

 

Przypominamy, że jesienią 2012 roku PZŻ ogłosił nowy projekt obejmujący swym zasięgiem m.in. nieruchomość CWM, o czym pisałem w artykule Nowa Marina Gdynia - przedsięwzięcie inwestycyjne PZŻ.

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.