Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Ruszył program edukacji żeglarskiej PZŻ i Grupy Energa

Nadesłany przez panwac 24.03.2013, 13:10:00 (738 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Świat wokół nas

1 marca 2013 roku o godz. 12.00 na targach żeglarskich Wiatr i Woda odbyła się konferencja prasowa rozpoczynająca projekt edukacji żeglarskiej ENERGA Sailing, który łączy elementy edukacyjne i sportowe. Ambicją Polskiego Związku Żeglarskiego i Grupy ENERGA jest upowszechnianie i popularyzacja wśród dzieci i młodzieży żeglarstwa jako świetnej formy spędzania wolnego czasu i rywalizacji w duchu fair play. Dodatkowo realizacja programu pozwoli na wyznaczanie ścieżki rozwoju młodym zawodnikom od żeglarskiego przedszkola, aż po igrzyska olimpijskie. Program ENERGA Sailing rozpoczął w listopadzie 2012 roku, wraz z startem Zbigniewa „Gutka” Gutkowskiego w okołoziemskich regatach Vendée Globe. Obecnie program zostaje poszerzony o kilka kolejnych poziomów: edukację żeglarską (ENERGA Sailing Youth), zawody sportowe (ENERGA Sailing Cup), rozwój młodych talentów (ENERGA Sailing Development Program) oraz mistrzostwo sportowe (ENERGA Sailing Team). 

Podstawowym celem programu jest upowszechnienie sportu wśród dzieci i młodzieży oraz umożliwienie szerokiej grupie zdolnej młodzieży rozwijania swoich umiejętności. Twórcy projektu zamierzają zachęcić do aktywności fizycznej jak najwięcej młodych osób, dlatego wszystkie zajęcia będą bezpłatne. Rekrutacja do programu szkółki żeglarskiej ENERGA Sailing będzie prowadzona przez regionalnych koordynatorów PZŻ przy współpracy z Okręgowymi Związkami Żeglarskimi, samorządami i szkołami.

Honorowy patronat nad programem objęła Minister Sportu i Turystyki, Joanna Mucha, zaś jego ambasadorem jest Zbigniew Gutkowski – skipper jachtu ENERGA. Wspierają go również zawodnicy Kadry Narodowej z Przemysławem Miarczyńskim na czele.

 

Więcej informacji znajduje sie na stronie projektu edu.energasailing.pl.

Źródło:

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.

Autor Wątek
Oguras
Wysłano: 24.03.2013, 18:43  Uaktualniono: 24.03.2013, 18:43
Lejwoda
Dołączył: 17.01.2011
Skąd: Wrocław
Liczba wpisów: 88
 Odp.: Ruszył program edukacji żeglarskiej PZŻ i Grupy En...
Czy organizatorzy programu przewidują również udział harcerzy w programie i na jakich zasadach? Może głupio to zabrzmi ale piszę również dlatego że jest to w moim interesie. Prowadzę drużynę, uczę żeglowania i potrzebuję wsparcia materialnego itd. Myślicie że mamy z ramienia ZHP na to szanse?

Autor Wątek
panwac
Wysłano: 25.03.2013, 15:51  Uaktualniono: 25.03.2013, 15:51
Webmaster
Dołączył: 01.09.2003
Skąd: Łódź
Liczba wpisów: 849
 Odp.: Ruszył program edukacji żeglarskiej PZŻ i Grupy En...
Przewidują na zasadach ogólnych. Diabeł tkwi w szczegółach - zobacz opis programu i zastanów się nad wszystkimi założeniami. Wedle mojego wstępnego wglądu nie wszystkie województwa mają taką samą sytuacje na starcie, ale może czegoś nie doczytałem.