Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Morświn 2013

Nadesłany przez panwac 4.01.2013, 22:50:00 (817 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Ośrodki i bazy wodniackie

Ewelina Heil zaprasza wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z jej najnowszym projektem. To jeden z pierwszych obozów, który rekrutuje uczestników na 2013 rok.„Morświn 2013" to letni obóz edukacyjny dla młodzieży, na którym gimnazjaliści i licealiści z całego kraju będą poznawać zagadnienia z szeroko rozumianej oceanografii. Jest to projekt non-profit.

 

Obóz odbędzie się w terminie 01.08.2013 – 16.08.2013 nad Bałtykiem, na Stanicy ZHP „Róża Wiatrów” w Szklanej Hucie w województwie pomorskim. Przedsięwzięcie adresowane jest do młodych miłośników morza oraz życia morskiego. Zajęcia obozowe będą prowadzone przez specjalistów i nastawione na naukę w zabawie oraz podczas rekreacji. Tematy tych zajęć będą dotyczyć biologii morza, ekologii, geografii, geologii, chemii morza oraz fizyki morza. Obóz będzie bardzo różnił się od lekcji szkolnych. My stawiamy na przygodę, rekreację, zabawę, eksperymenty, warsztaty w terenie, gry, konkursy, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz projekty realizowane w małych grupach przez uczestników. Przewidujemy też wycieczki w ciekawe miejsca związane z wodą, morzem i zwierzętami morskimi. Chcemy, aby każdy uczestnik miło wspominał obóz jednocześnie wynosząc z niego konkretną wiedzę oceanograficzną.

 

Dodatkowo w programie:
  • Warsztaty fotograficzne – fotografowanie przyrody;
  • Warsztaty krótkofalarskie – nawiązywanie łączności radiowych ze statkami, stacjami badawczymi oraz wyspami;
  • Kurs pierwszej pomocy;
  • Zajęcia o programach ochrony ssaków morskich w Polsce prowadzone przez WWF Polska;
  • Snorkeling – podstawy nurkowania z rurką – zajęcia prowadzone przez Centrum Techniki Nurkowej „Piórewicz” z Gdyni;
  • Zajęcia i prezentacje dotyczące życia bałtyckiego oraz wraków w Bałtyku prowadzone przez specjalistów z Centrum Techniki Nurkowej „Piórewicz” z Gdyni.
Planowane wycieczki:
  • Akwarium Gdyńskie – zajęcia edukacyjne i zwiedzanie;
  • Ocean Park we Władysławowie;
  • Fokarium Stacji Morskiej w Helu.

„Morświn 2013” organizowany jest przez ZHP Polkowice przy współpracy z organizacjami i instytucjami związanymi z morzem.

 

Kosz uczestnictwa:

1450 zł (bez kosztów dojazdu)

Z wieloletniego doświadczenia wiemy, że w przypadku organizacji ogólnopolskich obozów najlepiej sprawdza się dojazd uczestników we własnym zakresie. Dlatego koszt dojazdu nie jest wliczony w odpłatność uczestników. Przed obozem umożliwimy uczestnikom wymianę kontaktów, aby ułatwić znalezienie kompanów do podróży tym, którzy chcą przyjechać w grupie. Z doświadczenia wiemy też, że uczestników często przywożą rodzice.

 

Zakwaterowanie:

Kilkuosobowe namioty, łóżka – kanadyjki

Bieżące informacje o projekcie na stronie: Morswin 2013

Wszelkie pytania można kierować do Eweliny Heil, która zajmuje się programem obozu ewelina.heil[at]polkowice.zhp.pl

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.