Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Weekendowy kurs radiooperatora SRC RYA połączony z warsztatami nawigacyjnymi

Nadesłany przez panwac 17.12.2012, 13:30:00 (1452 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Kursy i szkolenia

Kapitan Tomasz Kosiewicz zaprasza na weekendowy kurs radiooperatora SRC RYA połączony z warsztatami nawigacyjnymi. Szkolenie dedykowane jest żeglarzom chcącym poszerzyć swoją wiedzę z zakresu klasycznej nawigacji oraz zdobyć uprawnienia radiooperatora SRC.Szkolenie odbędzie się w dniach 9-10.03.2013 roku w budynku Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni. Początek zajęć w sobotę o godz. 10:00, zakończenie - niedziela godzina 16:00 (pierwszy dzień przeznaczony jest na warsztaty nawigacyjne, drugi na SRC).

Kurs kosztuje 545 PLN (dla harcerzy i oficerów-stażystów Zawiszy Czarnego przewidziano zniżkę w wysokości 15 %) i obejmuje:

 • szkolenie nawigacyjne,
 • morską mapę szkoleniową RYA,
 • skrypt z zadaniami,
 • przybory nawigacyjne na czas szkolenia,
 • wieczorne zajęcia praktyczne na Zatoce Gdańskiej na jachcie Zjawa IV,
 • pełne szkolenie SRC według programu RYA,
 • egzamin,
 • skrypt do nauki,
 • koszt noclegu w pokojach wieloosobowych w hostelu CWM ZHP w Gdyni.

Cena nie obejmuje: opłaty za wydanie certyfikatu SRC (155 PLN płatne gotówką na miejscu, po zdanym egzaminie) i kosztów wyżywienia.

 

Aby uczestniczyć w kursie SRC należy mieć ukończone 16 lat. Doświadczenie w obsłudze radia VHF ani doświadczenie żeglarskie nie jest wymagane.

 

Warsztaty nawigacyjne

Zajęcia mają przygotować uczestników do samodzielnego prowadzenia jachtu. W erze nawigacji elektronicznej klasyczna nawigacja traktowana jest często na kursach na sternika po macoszemu. Znajomość tradycyjnych metod nawigacji bywa kluczową sprawą przy awarii jachtowej elektroniki. W trakcie zajęć każdy z uczestników pracował będzie na własnej mapie którą otrzyma na własność po szkoleniu.

 

Radiooperator SRC

Certyfikat SRC jest drugim, po patencie żeglarskim, dokumentem niezbędnym do prowadzenia jachtu morskiego. Wiele państw m. in. Chorwacja i Polska wymaga, aby choć jedna osoba na jachcie posiadała uprawnienia radiooperatora SRC.

 

Kurs SRC oparty jest na sprawdzonym programie szkoleniowym angielskiego Royal Yachting Association. W trakcie 8 godzin intensywnych zajęć przekażemy Wam wiedzę i umiejętności niezbędne do obsługi radia VHF z DSC. Szkolenie zakończone jest egzaminem w formie testu. Jego wyniki poznacie po kilkunastu minutach.

 

Kurs prowadzony jest w języku polskim. Zajęcia w większości składają się z praktycznych ćwiczeń na 10 radioodbiornikach VHF Standard Horizon. Zagadnienia teoretyczne są ograniczone do niezbędnego minimum. Każdy Uczestnik będzie miał okazję do praktycznego przećwiczenia wszystkich omawianych procedur i obsługi radia VHF z DSC.

Egzamin odbywa się na zakończenie zajęć. Jest to test złożony z dwudziestu pięciu pytań. Treść pytań dotyczy wyłącznie zagadnień omawianych i ćwiczonych w trakcie zajęć. Wyniki podajemy zaraz po zakończeniu egzaminu. Wówczas przyjmujemy wnioski o wydanie certyfikatu i pobieramy opłatę (155 PLN).

Można zapisać się tylko na jeden dzień zajęć:

 • Koszt samych warsztatów nawigacyjnych: 295 PLN (plus zniżki dla harcerzy)
 • Koszt samego kursu SRC: 365 PLN (plus zniżki dla harcerzy).

Zgłoszenia: pobierz formularz.

 

Instruktor

Pilot Chorągwi łódzkiej ZHP, pwd. Tomasz Kosiewicz - Kapitan Jachtowy PZŻ, Yachtmaster Offshore RYA, Master of Yachts 200GT Offshore, Kapitan Motorowodny PZMWiNW, operator radarowy z ARPA, kurs STCW 95, SRC RYA, LRC UKE, Crusing Instructor RYA, Instruktor Żeglarstwa PZŻ, SRC Assessor RYA, Emergency First Response Certificate.

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.