Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Szantowiązałka zagrała, aż miło :)

Nadesłany przez wpalczewski 5.12.2012, 18:30:00 (991 odsłon) Więcej wpisów tego autora

1 i 2 grudnia, jak każdego roku zagrała dla Was Szantowiązałka. Zrobiła to po raz 26.

 
W zasadzie to... Wy zagraliście i zaśpiewaliście.W sobotnie przedpołudnie organizatorzy zaproponowali uczestnikom warsztaty marynistyczno - kreatywne. A wieczorem, tradycyjnie, miał miejsce konkurs piosenki „starszaków” i „starych wyjadaczy”. Przez scenę przewinęło się około 200 osób tworzących 16 zespołów. Najwyraźniej konkurencja była silna, bo nikt nie odważył się na występ solo

 
Konkurs komentowała doborowa ekipa, która pomiędzy występami kolejnych wykonawców starała się urozmaicić publiczności czas konkursami i opowiadanymi przez Olka "sucharami".
Wobec niezwykle urozmaiconego repertuaru oraz wyrównanego poziomu jury miało ciężki orzech do zgryzienia. Podczas, gdy niezwykle szacowne i szanowane jury biedziło się nad werdyktem na scenę wkroczył człowiek nietuzinkowy, wielkiego serca, o fantastycznym głosie i ogromnej charyzmie - ponad godzinny koncert dał Mirek "Koval" Kowalewski. Trudno opisać co się działo podczas tego koncertu, wystarczy wspomnieć, ze publiczność szalała zarówno pod sceną jak i NA scenie.

 
W końcu jednak "nadejszłaaa wiekopomna chwila" i jury ogłosiło werdykt:

 1. W kategorii "starszaków":
  • III miejsce zajęła 76 Łódzka Wodna Drużyna Harcerek
  • II miejsce - 137 Łódzka Drużyna Harcerek
  • Natomiast zaszczytne I miejsce (tadaaaaaaam!) - 7 Zgierska Wodna Drużyna Harcerska
 2. W kategorii "starych wyjadaczy"
  • III miejsce zajęła ekipa ze Szczepu Młodych Orląt - "Młode Orlęta po raz drugi"
  • II miejsce - Szczep 58 Łódzkich Wodnych Drużyn Harcerskich - tutaj ogromny podziw jury wzbudził autorski repertuar
  • I miejsce wywalczyła 16 Pabianicka Harcerska Drużyna Wodna "Abordaż" brawurowym wykonaniem " Piosenki o tym że człowiek powinien się czymś interesować i do czegoś dążyć" (chociaż większość zna tą piosenkę pod innym tytułem )

Komentarz naszych przyjaciół z Radia-Łódź, którzy obsługiwali nagłośnienie był taki jak w zeszłym roku: "San Remo to to nie było, ale się zbliżamy"

 

W niedzielne przedpołudnie gościnne mury Szkoły Podstawowej nr 6 opanowały zuchy. "Żeglarskie Mikołajki" rozpoczęła dwugodzinna gra marynistyczna, po czym przyszedł czas na zmagania wokalne. Tutaj również jury nie miało łatwo. Werdykt trzeba było jednak ogłosić.

 1. Tegoroczną Szantowiązałkę w kategorii "zespołów młodszych" wygrały "Retkińskie Iskierki".
 2. Na drugim miejscu znalazły się "Kleksomajki",
 3. Trzecie miejsce przypadło "Uśmiechom spod Parasola".
 4. Jury postanowiło również przyznać specjalne wyróżnienie dla "Słonecznego Bractwa".
 5. Wyróżnienia dostały również "Leśne Elfy" i "Podróżnicy".

Organizatorzy - Szczep Drużyn Wodnych im. L. Teligi - serdecznie Wam dziękują za to, że po raz 26 zechcieliście się z nami wspólnie bawić. Wydaje nam się, że impreza była jeszcze lepsza niż w zeszłym roku, a możecie liczyć na to, że w przyszłym roku postaramy się zorganizować Szantowiązałkę, która porwie Was do wspólnej zabawy z jeszcze większym rozmachem.

 

DZIĘKUJEMY WAM i DO ZOBACZENIA ZA ROK!

Szczep Drużyn Wodnych im. Leonida Teligi

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Tagi: wodniacy   łódź   szanty   festiwal   polesie   szantowiązałka   Teliga   muzyka  
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.