Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Zmiana przepisów na dniach?

Wygaśnięcie rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki w sprawie uprawiania żeglarstwa z dnia 9 czerwca 2006
Nadesłany przez panwac 24.09.2012, 13:50:00 (1067 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Nowości prawne

Polski Związek Żeglarski informuje, że zgodnie z par. 91 ustawy o sporcie z dnia 25 czerwca 2010 r., dnia 15 października 2012r. tracą moc dotychczasowe przepisy wykonawcze wydane na podstawie art.53a ustawy o sporcie kwalifikowanym, czyli Rozporządzenie Ministra Sportu z dnia 9 czerwca 2006 w sprawie uprawiania żeglarstwa.Ponieważ reguluje ono kwalifikacje niezbędne do uprawiania żeglarstwa i tryb ich uzyskiwania, a więc między innymi sposób prowadzenia egzaminu na patenty żeglarskie, według PZŻ egzaminy które odbędą się po dniu 15 października nie będą ważne.

 

Z kolei Ministerstwo Sportu i Turystyki zapytane o stan prac nad nowym rozporządzeniem uspokaja, że trwają intensywne prace nad projektem tego aktu prawnego i że powinien sie on ukazać w BIP w najbliższych dniach. Jednocześnie według naszego rozmówcy z Działu Promocji i Rozwoju Sportu zakres przewidywanych zmian względem dotąd obowiązujących regulacji prawnych nie będzie duży, a z uwagi na vacatio legis wszelkie szkolenia rozpoczęte przed 15 października będą mogły być ukończone na starych zasadach.

 

Artykuł powiązany: Informacja dla armatorów jachtów komercyjnych

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Załączone pliki:
Tagi: żeglarstwo   szkolenie   stopnie   patenty   kursy  
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.