Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Eurosea 11

Kończy się zlot liderów wodnych skautów
Nadesłany przez panwac 22.09.2012, 19:30:00 (783 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Seascouts

Kończy się Eurosea11 - seminarium instruktorów europejskiego skautingu wodnego, które podczas tegorocznej edycji obradowało w Kopenhadze. Oprócz przedstawicieli 16 krajów europejskich, w spotkaniu uczestniczyli w charakterze obserwatorów seascouci ze Stanów Zjednoczonych, Nowej Zelandii i Libii oraz David Mckee, dyrektor Europejskiego Biura Skautowego. Przedmiotem tegorocznych prezentacji i warsztatów było m.in. budowanie wartościowego programu dla wodniaków, zarządzanie ryzykiem w czasie organizacji przedsięwzięć na szczeblu lokalnym i krajowym oraz zadania krajowych zespołów koordynujących pracę skautów wodnych.Pomysły i materiały na konferencję były zbierane przez wcześniejsze kilkanaście miesięcy, m.in. podczas wyprawy armadą skautową "Simply Sailing" na Jamboree w 2011 roku, w której przygotowaniu ze strony Polski uczestniczyli phm. Wiktor Wróblewski i hm. Piotr Nowacki, a polska reprezentacja wodniaków liczebnie zajmowała jedno z trzech wiodących miejsc. W Kopenhadze o swoim programie dla wodniaków opowiedzieli Irlandczycy i Portugalczycy, zaś przedstawiciele pozostałych krajów zaprezentowali swoje propozycje programowe dla skautów wodnych Europy.

 

Jak relacjonuje Rafał Klepacz:

 

Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacji Finlandii, o obozie skautów wodnych SATAHANKA w 2013 roku oraz Polska propozycja organizacji międzynarodowych rejsów Zawiszą Czarnym. Osobne zajęcia dotyczyły systemu szkolenia skautów wodnych oraz ich miejsca w organizacji.
[...]
Ustalono, że w ciągu najbliższych dwóch lat, ponownie będzie organizowane spotkanie skautów jak podczas rejsów Simply Scouting w 2012 roku lub Scout Armada w 2011. Zdecydowano o organizacji, raz w roku, rejsu dużym jachtem z międzynarodową mieszaną załogą. Ustalono wiele szczegółów dotyczących zawartości nowej strony internetowej skautów wodniaków z Europy (www.seascouts.eu) oraz sposobu wydawania biuletynu informacyjnego Euronaut.
Oprócz pracy w zespołach roboczych i warsztatów, uczestnicy znaleźli czas na poznanie Kopenhagi. Z pomocą łodzi należących do duńskiej organizacji skautowej Det Danske Spejderkorps, zorganizowany został rejs po portach Kopenhagi, był też czas na spacer po mieście.


Konferencja Eurosea, to także tradycyjnie czas i miejsce wyborów do Grupy Odyseusza – zespołu odpowiedzialnego za podtrzymywanie europejskiej sieci wodniackich kontaktów w okresie między seminariami oraz za merytoryczne przygotowanie kolejnego Eurosea. Ustępujący skład Oddyseus Group stanowili: Satu Raudasoja z Finlandii, Sjoerd Heering z Holandii, Morten Haugstad z Norwegii, Brian Gaule z Irlandii i Wiktor Wróblewski z Polski. Ich miejsce zajęli: Satu Raudasoja z Finlandii, Kris Bauters z Belgii, Leduc Benoit z Francji, Nuno Jacinto Baptista z Portugalii, Ernst-Jan Jacobsen z Holandii i Ondrej Odokienko ze Słowacji.
Uczestnicy konferencji zdecydowali, że miejscem następnego spotkania Eurosea 2014 będzie Belgia.

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.