Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Nowa Marina Gdynia - przedsięwzięcie inwestycyjne PZŻ

Nadesłany przez panwac 10.09.2012, 11:40:00 (1348 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Świat wokół nas

6 września w sieci pojawiła się informacja o przedsięwzięciu inwestycyjnym „Nowa Marina Gdynia”, którego inicjator - Polski Związek Żeglarski - zamierza zrealizować na swoich użytkowanych wieczyście nieruchomościach położonych w Gdyni w obrębie Basenu Jachtowego im. Mariusza Zaruskiego. Projekt obejmuje m.in. budynek, w którym obecnie znajduje się Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni.Celem przedsięwzięcia ma być utworzenie na nieruchomościach PZŻ, położonych w obrębie Basenu Jachtowego im. Mariusza Zaruskiego w Gdyni, nowej zabudowy o charakterze usługowym, częściowo przeznaczonej do komercyjnego użytkowania i czerpania pożytków, a częściowo do realizacji przez PZŻ statutowych obowiązków – „Nowa Marina Gdynia”. Według założeń, zabudowa nie powinna mieć więcej, niż 5 do 6 kondygnacji.

 

Projekt ten PZŻ zamierza zrealizować wspólnie z wybranym inwestorem. Podstawowym założeniem projektu jest powołanie przez PZŻ wraz z inwestorem spółki celowej, do której PZŻ wniesie użytkowanie wieczyste nieruchomości, a inwestor środki finansowe niezbędne do realizacji przedsięwzięcia na użytkowanych wieczyście nieruchomościach.

Aby cel mógł być osiągnięty, Polski Związek Żeglarski musi znaleźć partnera inwestycyjnego - zaproszenie do składania ofert pojawiło się w sieci 6 września tego roku.

W załączeniu do ogłoszenia został przedstawiony opis nieruchomości, będących przedmiotem przedsięwzięcia oraz podstawowe wymogi co do ich zagospodarowania wynikające z obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Nadto w załączeniu przedstawiono preferowaną przez PZŻ koncepcję prawną realizacji przedsięwzięcia, oczekiwania PZŻ co do realizacji przedsięwzięcia oraz warunki udziału w postępowaniu oraz tryb postępowania mającego na celu wyłonienie inwestora, z którym PZŻ przystąpi do realizacji wspólnego przedsięwzięcia.

W załączniku numer 3 w punkcie 5 znalazły się zapisy dotyczące nieruchomości nr 17/2:

Działka nr 17/2 znajdująca się na Nieruchomości II jest przedmiotem postępowania o zasiedzenie z wniosku ZHP. Z uwagi na ten proces należy liczyć się z możliwością utraty tytułu prawnego do działki nr 17/2.

Działka ta stanowi wschodnią granicę Nieruchomości II. Uwzględniając powyższe ryzyko PZJ oczekuje wariantowego podejścia do działki nr 17/2. Należy zatem sporządzić koncepcję zagospodarowania przestrzennego oraz koncepcję biznesową przedsięwzięcia uwzględniającą działkę nr 17/2 oraz koncepcje tej działki nieobejmujące, na wypadek stwierdzenia przez Sad Rejonowy w Gdyni zasiedzenia działki nr 17/2 przez ZHP.
Nie należy wykluczać, że działka nr 17/2 zostanie objęta inwestycją na etapie późniejszym. W koncepcji biznesowej należałoby uwzględnić ewentualne koszty nabycia działki nr 17/2 od ZHP.

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.