Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Zaproszenie na jesienny Rejs Oficerski s/y ZAWISZA CZARNY

Zmieniają się wymogi dotyczące kwalifikacji kandydatów na funkcje oficerskie żaglowca
Nadesłany przez panwac 9.09.2012, 20:40:00 (1167 odsłon) Więcej wpisów tego autora

Logo CWMW kwietniu 2011 roku w artykule "CWM szykuje się do sezonu" informowaliśmy o opublikowaniu na stronie CWM wykazu wymogów armatora wobec osób chcących pełnić funkcje oficerskie na s/y ZAWISZA CZARNY. Zgodnie z deklaracjami zamieszczonymi w komentarzach do artykułu przez dyrektora ośrodka Tomka Maracewicza, przedstawiony wykaz określał zasady ogólne - nie przekreślał "praw nabytych" u osób, które w przeszłości pełniły już różne funkcje na żaglowcu.

 

Od początku 2013 roku osoby chcące pełnić funkcje oficerskie na statku, poza spełnieniem wymogów stażowych będą musiały posiadać certyfikat uczestnictwa w szkoleniowym rejsie oficerskim, którego najbliższa edycja planowana jest w listopadzie tego roku (wymóg nie będzie dotyczył tych żeglarzy, których nazwiska figurują już na liście funkcyjnych, opublikowanej na stronie CWM ZHP). Biuro armatorskie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w tym szkoleniu.Celem rejsu jest przygotowanie kadr do pełnienia funkcji oficerskich na s/y Zawisza Czarny oraz doskonalenie tych umiejętności przez dotychczasowych oficerów.

Termin
  1. Rejs rozpoczyna się zaokrętowaniem w dniu 15 listopada 2012 roku (do godz. 10:00) w Gdyni. Możliwe jest przyjechanie dzień wcześniej i przenocowanie na statku.
  2. Rejs kończy się w dniu 18 listopada 2012 o godzinie 1500 w Gdyni.
Program szkolenia
  1. Praktyczna nauka obsługi żagli i urządzeń statkowych.
  2. Przepisy związane z pełnieniem funkcji oficerskich.
  3. Zasady pracy oficera z wachtą i dydaktyka szkoleń na żaglowcu.
Warunki uczestnictwa

Uczestnikami rejsu mogą być osoby które:

• Posiadają stopień przynajmniej sternika jachtowego;

• chcą pełnić funkcje oficerskie na Zawiszy Czarnym lub już je pełnili, ale chcą w tym zakresie doskonalić swoje umiejętności;

Koszt rejsu

580 PLN (dla harcerzy zniżka 15%) - obejmuje wyżywienie, opłaty związane z eksploatacją żaglowca, ubezpieczenie, materiały dydaktyczne. Opłatę należy wnieść w terminie 7 dni od daty otrzymania potwierdzenia przyjęcia na rejs.
Potwierdzenia kwalifikacji będzie rozsyłane w dniu 30 IX br.

W celu zakwalifikowania się na rejs należy nadesłać do biura CWM ZHP w Gdyni wypełniony formularz zgłoszeniowy, dostępny w załączniku do artykułu.


Poniżej, w ramach przypomnienia, wykaz wymogów stażowych armatora wobec osób mających aspiracje pełnienia funkcji oficerskich na s/y ZAWISZA CZARNY:

 

FunkcjaKwalifikacjeStaż na s/y Zawisza Czarny
Oficer wachtowyprzynajmniej j.st.m. (w uzasadnionych przypadkach st.j.)14 dni jako załoga (min. 2 rejsy)
Chiefprzynajmniej j.st.m., STCW, SRC21 dni jako oficer wachtowy (min. 3 rejsy) + pozytywna opinia/skierowanie kapitana
Z-ca kapitana„nadzwyczajny” - wg. uznania kapitana;
„zwyczajny” - przynajmniej j.st.m., STCW, SRC
„nadzwyczajny” - wg. uznania kapitana;
„zwyczajny” -  21 dni jako chief (min. 3 rejsy) + pozytywna opinia/skierowanie kapitana
Kapitan-stażystaKpt. j.45 dni jako chief lub 21 dni jako „zwyczajny” z-ca kapitana (min. 3 rejsy) + pozytywna opinia/skierowanie kapitana
KapitanKpt. j., LRC, kurs radarowy30 dni jako kapitan-stażysta (min. 3 rejsy) + pozytywne opinie od 3 kapitanów + zaliczone warsztaty manewrowe na Zawiszy.

 


Więcej: cwm.zhp.pl

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.