Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Zobacz film "Morze Twoimi Oczami"

Nadesłany przez panwac 17.04.2012, 13:20:00 (1608 odsłon) Więcej wpisów tego autora
W centrum uwagi

Brawa za czujną postawę dla Tomka Maracewicza - dyrektora CWM ZHP w Gdyni! Dzięki niemu wiemy, że dziś wieczorem, na antenie TVP 2 ok. godziny 19.30 zostanie pokazany film "Morze Twoimi Oczami". Dokument ten został nakręcony podczas jednego z rejsów "Zobaczyć Morze” na s/y ZAWISZA CZARNY."Morze twoimi oczami" (2010)
reż. Lech Mikulski

czas trwania: 25 minut

 

Alicja, osoba niewidząca, wyrusza w niecodzienną podróż, wypływa w rejs żaglowcem "Zawisza Czarny". Pełna wątpliwości, obaw co do słuszności swojej decyzji związanej z tym rejsem, powoli zaczyna dostrzegać wyjątkowość tej niezwykłej sytuacji. To nie tyko rejs, ciężka praca, przygoda, to przede wszystkim możliwość spojrzenia na własne życie z pewnej perspektywy...Główną bohaterką 25-minutowego dokumentu jest osoba niewidząca, która wraz z pozostałymi niewidzącymi stanowi połowę załogi żaglowca. Do ostatniej minuty filmu nie wiadomo, czy Alicja naprawdę jest niewidoma. Zachowuje się i wygląda jak osoba w pełni widząca, nie nosi nawet ciemnych okularów. Obserwujemy ją, jak się zmienia płynąc z Holandii do Polski, przez Morze Północne i Bałtyk.

 
Film wyreżyserowany został przez Lecha Mikulskiego, ze zdjęciami Kacpra Fertacza - nagradzanego operatora filmowego oraz dźwiękiem autorstwa Zofii Kucharskiej-Kowalik, realizatorki dźwięku do ponad pięćdziesięciu filmów. Światowa premiera filmu dokumentalnego "Morze twoimi oczami" odbyła się w Grecji w 2011 roku, podczas festiwalu w Thessalonikach. Film wziął udział w konkursie festiwalowym 13th Thessaloniki Documentary Festival. W Polsce film prezentowany był m.in. na 3 Festiwalu Filmów Dokumentalnych TRANZYT w Poznaniu.
Strona filmu: "Morze twoimi oczami".
Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.