Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Sejmik drużyn wodnych w Łodzi wskazał nowego lidera

Nadesłany przez bianka 12.03.2012, 0:40:00 (1947 odsłon) Więcej wpisów tego autora

Logo Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
W minioną sobotę, 10 marca 2012 roku w budynku Chorągwi Łódzkiej ZHP obradował sejmik sprawozdawczo-wyborczy harcerskich drużyn wodnych. Sejmik został zwołany w połowie drugiej kadencji urzędującego pilota chorągwi - hm. Piotra Nowackiego - z jego inicjatywy. Celem było podsumowanie realizacji zadań powierzonych mu w ostatnich trzech latach przez społeczność wodniacką chorągwi oraz wskazanie nowego kandydata na szefa inspektoratu drużyn wodnych.

W sejmiku wzięło udział 16 osób oraz - w roli wirtualnego obserwatora (za pośrednictwem transmisji Skype) pisząca te słowaW pierwszej części przyjęto raport pilota, w którym przedstawione zostały obszary działań zespołu oraz najważniejsze zadania podjęte w celu ich realizacji. Następnie rozpoczęła się część robocza, w trakcie której uczestnicy podzielili się na grupy.

Kadry drużyn wzięły udział w warsztatach „ZABAWY Z LINĄ - CO OPRÓCZ WĘZŁÓW MOŻNA ZROBIĆ Z LINY”. Pozostali instruktorzy (wyproszeni z sali warsztatowej przez krewkie druhny, zazdrośnie strzegące tajników plecenia z sensem i bez sensu) podjęli próbę zapełnienia wolnego czasu pogawędką określoną mianem panelu dyskusyjnego. Rozmowa rozpoczęła się od próby oceny kondycji harcerskich drużyn wodnych i znalezienia przyczyny "obniżenia lotów" niektórych środowisk. Później tematykę zdominowały kwestie pozyskiwania środków na harcerskie działania i roli starszych pokoleń (instruktorów i specjalistów) w tworzeniu silnego środowiska specjalnościowego.
 
Po zakończeniu warsztatów i panelu dyskusyjnego przeszliśmy do części plenarnej. Wzięło w niej udział 15 osób z czynnym prawem wyborczym. Sejmik na przewodniczącego obrad jednogłoście wybrał phm. Włodzimierza Palczewskiego. Następnie wyłoniono komisję skrutacyjną i protokolanta.
Zgromadzeni zgłosili trzy kandydatury na funkcje pilota chorągwi:

  • hm. Sylwię Kardzis,
  • phm. Adama Dacza
  • pwd. Tomasza Kosiewicza.

Adam i Tomek wyrazili chęć kandydowania, Sylwia podziękowała za obdarzenie jej zaufaniem, ale nie potwierdziła swojej kandydatury.
 
Rozpoczęły sie prezentacje kandydatów. Adam przedstawił wizję zbudowania (w oparciu o zespół pilota) chorągwianego centrum szkolenia wodnego, wspierającego bezpośrednio drużyny wodne poszczególnych hufców. Za najważniejsze uznał oparcie działań zespołu na świetnie przygotowanych specjalistach oraz zwiększenie aktywności z obszarze pozyskiwania środków na działania wodne.
Tomek zaproponował rozwijanie dotychczasowych kierunków działań zespołu pilota, w tym wspieranie rozwoju kadr wodnych hufców (a poprzez hufce drużyn), poszerzenie szkoleń dla wachtowych i przybocznych o metodykę zuchową oraz wzmocnienie potencjału zespołu poprzez współpracę z zaprzyjaźnionymi agencjami żeglarskimi i zarządem Okręgu Żeglarskiego. Obaj kandydaci odpowiadzieli też na pytania z sali.

 
Po zakończeniu prezentacji przewodniczący obrad ocenił, że zarówno Tomek, jak i Adam są świetnie przygotowani do pełnienia funkcji i życzył delegatom dokonania mądrego wyboru, po czym ogłosił rozpoczęcie głosowania.
Po kilkunastu minutach komisja skrutacyjna podliczyła głosy i ogłosiła, że większość głosów uzyskał pwd. Tomasz Kosiewicz. Nie zgłoszono sprzeciwów, co do wyników głosowania - Sejmik Drużyn Wodnych Chorągwi Łódzkiej ZHP zarekomendował kandydaturę pwd. Tomasza Kosiewicza na funkcję Pilota Chorągwi Łódzkiej.

 
Ogłoszono krótką przerwę, po której Tomek Kosiewicz przedstawił propozycję podstawowego składu zespołu pilota następnej kadencji. Skład został zatwierdzony w głosowaniu. Obrady zakończyło przemówienie obecnego jeszcze Pilota Chorągwi Łódzkiej – hm. Piotra Nowackiego, opatrzona mottem „Ze sceny trzeba zejść niepokonanym”. Gratulując Tomkowi życzył on kadrze wodnej chorągwi, by to motto przełożyło się na ocenę pracy chorągwianego inspektoratu drużyn wodnych podczas następnego sejmiku.

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Tagi: wodniacy   łódź   pilot   sejmik   Kadet   Junga   wybory  
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.

Autor Wątek
Gość
Wysłano: 12.03.2012, 11:32  Uaktualniono: 12.03.2012, 11:32
 Odp.: Sejmik drużyn wodnych w Łodzi wskazał nowego lidera
I dobrze. Szkoda, że nie trzy lata temu.

Dlaczego na sejmiku nie było nikogo z kierownictwa? Czy rozliczono pilota z tego, co robił wcześniej? jakie będą konsekwencje?

„Ze sceny trzeba zejść niepokonanym”
Zachowanie, jak dziecka. Powinien powiedzieć "skończony" i więcej się nie odzywać.

Autor Wątek
Gość
Wysłano: 12.03.2012, 12:01  Uaktualniono: 12.03.2012, 12:01
 Odp.: Sejmik drużyn wodnych w Łodzi wskazał nowego lidera
Niestety Kierownictwo Drużyn Wodnych nie miało możliwości sie pojawić na Sejmiku Łódzki Środowisk Wodnych. Termin tego spotkania nieco nas zaskoczył. Ja jedynie przez Piotra przekazałem życzenia delegatom aby spotkanie było owocne - a podjęte decyzje przyczyniły sie do rozwoju wodniactwa w Łodzi. Mnie osobiście cieszy, że aż dwóch instruktorów gotowych było przejąć ster. Choć wyrbany mógł być tylko jeden spośród nich to mama nadzieję, że w nadchodzącym czasie będą się wzajemnie wspierać dla dobra środowisk. Ze swojej strony mogę tylko zaprosić w najbliższy weekend do Gdyni do CWMu cale przyszłe szefostwo specjalności wodnej w łódzkiej chorągwi.

Autor Wątek
Gość
Wysłano: 12.03.2012, 15:34  Uaktualniono: 12.03.2012, 15:34
 Odp.: Sejmik drużyn wodnych w Łodzi wskazał nowego lidera
Cytat:
Kierownictwo Drużyn Wodnych nie miało możliwości sie pojawić na Sejmiku Łódzki Środowisk Wodnych. Termin tego spotkania nieco nas zaskoczył.


To normalne, jak się nie chce mieć nadzoru i świadków.
Smutne, że pewne osoby robią sobie z ZHP prywatny folwark. Kiedyś rozdawano tylko stołki, dziś jest jeszcze gorzej. Szkoda że tego typu proceder i osoby są tolerowane. Jeszcze trochę, a harcerstwo wodne upadnie.

Autor Wątek
panwac
Wysłano: 12.03.2012, 15:45  Uaktualniono: 12.03.2012, 15:45
Webmaster
Dołączył: 01.09.2003
Skąd: Łódź
Liczba wpisów: 849
 Odp.: Sejmik drużyn wodnych w Łodzi wskazał nowego lidera
Maćku (sądząc po treści wpisu, to ty),
O tym, że w marcu będzie sejmik było wiadomo od września (a właściwie od lat, bo w naszej chorągwi tak to się odbywa, zgodnie z dawnymi zasadami pracy specjalności wodnej). Dokładny termin był znany od... stycznia? - chyba wtedy podawałem go do planu pracy chorągwi.

W naszych rozmowach sygnalizowałem temat kilka razy, stąd dziwię się zaskoczeniu. Być może umknęło to uwadze w natłoku innych spraw.

OT. Życzenia zostały przekazane delegatom niezwłocznie po ich przesłaniu.

Autor Wątek
Wdzieczak
Wysłano: 12.03.2012, 15:49  Uaktualniono: 12.03.2012, 15:49
Cicha woda
Dołączył: 14.02.2011
Skąd: Łódź
Liczba wpisów: 40
 Odp.: Sejmik drużyn wodnych w Łodzi wskazał nowego lidera
To chyba byliśmy na innym Sejmiku:)

1) Tomasz Kosiewicz nie powiedział połowy z tego co tu napisano. Jego wypowiedź ograniczyła się do "będzie fajnie".

2) Druh Adam zaprezentował kilka razy bardziej obszerny program, o czym nie wspomnianio. Szkoda, bo był on ciekawy i realny.

3) W trakcie dyskusji zapytano Tomasza Kosiewicza o potencjalny konflikt interesów (czy był pracownikiem agencji żeglarskiej która robiła szkolenia dla harcerzy), na co odpowiedział argumentami personalnymi w stosunku do osoby pytajacej.

4) W Sejmiku nie brało udział (według wstępnych obliczeń) nawet 75% reprezentantów środowisk wodnych CHŁ.

5) Najliczniej reprezentowany był Hufiec Polesie, którego przedstawiciele stanowili prawie połowe (!) delegatów, a z ktorego to wywodzi sie Tomasz Kosiewicz. Nic dziwnego że wybrano 3 kolejnego Pilota z tego hufca.

6) Kilku delegatów (Hufiec Widzew, Hufiec Bałuty) opuściło Sejmik w czasie jego trwania.

7) Sprawozdanie warto uzupełnić o informacje że ewentualne zatwierdzenie kandydatury wybranego (siłami Hufca Polesie) Tomasza Kosiewicza na Pilota Chorągwi spowoduje znaczny kryzys w środowisku wodnym ChŁ, gdyż jest on nie akceptowany przez znaczną część środowiska, które zarzuca mu liczne postępowania sprzeczne z Prawem Harcerskim, czy nawet podstawowymi zasadami etyki.

Autor Wątek
bianka
Wysłano: 12.03.2012, 22:12  Uaktualniono: 12.03.2012, 22:12
Lejwoda
Dołączył: 09.03.2010
Skąd: Radom
Liczba wpisów: 129
 Odp.: Sejmik drużyn wodnych w Łodzi wskazał nowego lidera
Przeczytalam, to jadac tramwajem ;) i nie mialam jak wczesniej odpisac.
Druhu Januszu W., nie podoba mi sie sposob, w jaki druh przedstawia swoje argumenty. Zarowno sluchajac przez skype, jak i czytajac tu - widze, ze druh po prostu atakuje Tomka przy wszystkich mozliwych okazjach. Na facebooku tez czytalam wymiane zdanie miedzy druhami. Nie jest druh obiektywny w tym co pisze, a przynajmniej nie nosi to znamion obiektywizmu. (wiadome, nikt z nas nie jest w 100% obiektywny, ale nie można cały czas być nastawionym do kogoś "anty", i próbować przez jakieś osobiste antypatie, mówić, że 3/4 świata też uważa jak druh). Szczera jestem, wiec walę prosto z mostu i nie owijam w bawełnę. Wcześniej się nie odzywałam, ale tym razem musiałam. O co właściwie druhowi chodzi? Próbuję to wszystko zrozumieć już od kilku miesięcy i NIE UMIEM. Myślę, że Tomek jest na tyle znany w całej harcerskiej Polsce, że każdy ma wyrobiony pogląd na niego i jego działalność, która przynajmniej według mnie jest naprawdę pozytywna. :) No i gratuluję mu zostania wybranym.
Pozdrawiam z Warszawy,
Bianka

Autor Wątek
Gość
Wysłano: 12.03.2012, 22:14  Uaktualniono: 12.03.2012, 22:14
 Odp.: Sejmik drużyn wodnych w Łodzi wskazał nowego lidera
To, że wiele środowisk nie było w stanie wystawić reprezentacji to chyba ich problem, a raczej ich BRAK ZAANGAŻOWANIA w sprawy ZP CHŁ - termin sejmiku był znany od dawna - jeżeli ktoś ma jakikolwiek kontakt z Pilotem, albo wykazuje zainteresowanie to wie.

Nie słyszałem o żadnych ograniczeniach dotyczących ilości osób z środowiska które mogą przyjechać na taki sejmik, a to że jakieś środowisko wystawia takich osób więcej świadczy o tym że jest zainteresowane, zaangażowane i że chce.

Chyba tylko 1 delegat opuścił obrady... i to po ogłoszeniu wyników... (byłem to wiem)

"Prawie połowa" głosów nie wystarczy do zwycięstwa w wyborach więc może coś innego miało wpływ? Szczególnie że 12:3 to raczej miażdżące zwycięstwo. A czy większość była z Polesia to mam wątpliwości

Co do przebiegu to jakoś nikt nie miał zastrzeżeń na sejmiku więc jakiekolwiek pretensje teraz uważam za co najmniej śmieszne. Relacja zdecydowanie jest rzetelna.

Nowemu Pilotowi gratuluję i życzę spokojnej pracy.

Brzoz

P.S. Niektóre komentarze aż żal czytać....

Autor Wątek
Wdzieczak
Wysłano: 13.03.2012, 8:09  Uaktualniono: 13.03.2012, 8:09
Cicha woda
Dołączył: 14.02.2011
Skąd: Łódź
Liczba wpisów: 40
 Odp.: Sejmik drużyn wodnych w Łodzi wskazał nowego lidera
A mi się Druhno Bianko niepodoba to, że człowiek który uważa że kandydat na Pilota postępuje nieetycznie staje się od razu obiektem ataków personalnych.

Nowy Pilot ma jakąś super opinie w środowisku żeglarskim??? Oczywiście że nie, ma ją tylko w grupie bliskich znajomych. W kilku środowiskach cieszy się opinią dość negatywną.

A żalem dh Brzozo jest brak odwagi:)Jeśli Druh ją ma to mozemy się spotkać i porozmawiać na temat problematyki środowiska wodnego.

Autor Wątek
Wdzieczak
Wysłano: 13.03.2012, 8:13  Uaktualniono: 13.03.2012, 8:13
Cicha woda
Dołączył: 14.02.2011
Skąd: Łódź
Liczba wpisów: 40
 Odp.: Sejmik drużyn wodnych w Łodzi wskazał nowego lidera
p.s.

Oczywiscie ze w dużym stopniu powodem braku frekwencji był brak zaangażowania środowisk wodnych z ChŁ.

Ale teraz będzie gorzej. Przy takim nowym Pilocie już w ogóle mało kto będzie się chciał zaangażować.

Autor Wątek
panwac
Wysłano: 13.03.2012, 21:43  Uaktualniono: 13.03.2012, 21:43
Webmaster
Dołączył: 01.09.2003
Skąd: Łódź
Liczba wpisów: 849
 Odp.: Sejmik drużyn wodnych w Łodzi wskazał nowego lidera
Panie Januszu,
Pozwolę sobie nie komentować Pana wypowiedzi, gdyż nie podaje Pan faktów, a jedynie naznaczone emocjonalnie stwierdzenia w większości nieprawdziwe. Lista obecności oraz protokół z części plenarnej sejmiku zostały przekazane komendzie chorągwi - jeśli ma pan wątpliwości co do podjętych wyborów lub samej procedury, proszę się skontaktować z komendą Chorągwi Łódzkiej ZHP.

Zakładam, że jest Pan rozczarowany moją postawą na sejmiku - tym, że nie poddałem się Pana naciskom i nie odstąpiłem od procedury - nie zablokowałem kandydatur innych niż ta, którą Pan popierał. Niestety, źle Pan trafił. Po to są procedury, aby ich przestrzegać - by nikt nie mógł uznać, że został pominięty, oszukany, czy zmanipulowany. A ja szanuję prawo.

W mojej opinii obaj kandydaci mieli podobnie ciekawe pomysły na rozwój działań zespołu pilota w następnej kadencji. Oba te pomysły zmierzały do podobnego celu, choć nieco odmiennymi drogami - one się uzupełniały. Jestem przekonany, że współpraca Tomasza i Adama w jednym zespole doprowadzi do bardzo dobrych efektów w przyszłości - oby tylko wystarczyło im wytrwałości i energii.

Bardzo żałuję, że przebieg sejmiku był taki, jaki był. Adam miał podobne szanse na zostanie pilotem, jak Tomasz. Niestety, Pańska aktywność na sejmiku w mojej ocenie przekreśliła szanse Adama w głosowaniu - a muszę przyznać, że jeszcze na początku spotkania spodziewałem się dogrywki.
Cóż, Adam może Panu "podziękować". Mam nadzieję, że w dniu, gdy Tomasz będzie przekazywać zespół następcy, Adam będzie niekwestionowanym liderem wśród kandydatów.

Autor Wątek
Wdzieczak
Wysłano: 14.03.2012, 14:36  Uaktualniono: 14.03.2012, 14:36
Cicha woda
Dołączył: 14.02.2011
Skąd: Łódź
Liczba wpisów: 40
 Odp.: Sejmik drużyn wodnych w Łodzi wskazał nowego lidera
Słabo Druhu Piotrze, słabo. Próby skłócenia, ataki personalne. Czy tak postepuje instruktor ZHP? Nic dziwnego że nasza organizacja upada.

Problem polega na tym że ja podaje fakty! Jednak na te fakty odpowiada się atakami personalnymi, broniąc za wszelką cene swojego kolege.

Prawda jest taka że pewne osoby nie są przystosowane do krytyki i nie umieją rozmawiać. Druh jest tego dobrym przykładem, traktując swoich rozmowców z "góry", obrazając się jeśli ktoś ma inne zdanie, a najgorzej jak ma racje. Z tym że z Druhem trudno sie dogadac zgodza się wszyscy.

Co do Adama, to niech Druh nie żartuje. Sam byłem jednym z pomysłodawców zgłoszenia jego kandydatury i dlatego próby wmowienia ze było inaczej są słabe.

Oboje widzielismy co zaprezentował Adam a co Tomek. Adam spójną koncepcje, Tomek kilka frazesów, a i tak wygrał taką przewaga. Nawet gdyby Tomek nie powiedział nic, a Adam zalatwił Łodzi dostęp do morza, to wynik byłby taki sam:)

Druh Piotr postępuje teraz nie po harcersku, próbując skłócić nas, co i tak się nie uda.


A Adam nie musi wygrywac wyborów. Ani teraz ani za dwa lata.
Bo i tak to on stał się prawdziwym liderem:) "Po owocach go poznacie"...

Autor Wątek
Gość
Wysłano: 14.03.2012, 16:40  Uaktualniono: 14.03.2012, 16:40
 Odp.: Sejmik drużyn wodnych w Łodzi wskazał nowego lidera
Skoro takie rzeczy się tam dzieją, tych instruktorów powinno się usunąć. Kierownik drużyn wodnych powinien zrobic porządek w tej chorągwi, bo to szkodzi wizerunkowi wszystkich żeglarzy.

Autor Wątek
tomala_sos
Wysłano: 14.03.2012, 18:15  Uaktualniono: 14.03.2012, 18:15
Szara myszka
Dołączył: 16.09.2003
Skąd: Łódź
Liczba wpisów: 22
 Odp.: Sejmik drużyn wodnych w Łodzi wskazał nowego lidera
Druhny i druhowie!

Pan Janusz Wdzięczak stawia szereg zarzutów pod moim adresem, oraz członków Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP. Nie będę tutaj tego komentował, bo chyba się ze mną zgodzicie, że internet nie jest właściwym miejscem do toczenia tego typu sporów. Prawdopodobnie sprawa owych zarzutów będzie miała niedługo swój finał w organie ZHP, który się takimi sprawami zajmuje. Do tego momentu bardzo proszę o niewyciąganie pochopnie wniosków, bo własnie takie komentarze jak ostatni post druha z Gdyni, psują wizerunek nie tylko żeglarzy, ale przede wszystkim harcerzy.

Ubiegając komentarz Pana Wdzięczaka - nie jest to moja próba 'wyciszenia sprawy'. Panie Januszu, będzie Pan miał niedługo okazję przedstawić swoje zarzuty nie kryjąc się za zasłoną internetu.

Czuwajmy!
pwd. Tomasz Kosiewicz
Pilot Chorągwi Łódzkiej ZHP
Instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie

Autor Wątek
Gość
Wysłano: 15.03.2012, 23:37  Uaktualniono: 15.03.2012, 23:37
 Odp.: Sejmik drużyn wodnych w Łodzi wskazał nowego lidera
Amen

Autor Wątek
tomala_sos
Wysłano: 22.03.2012, 0:10  Uaktualniono: 22.03.2012, 0:10
Szara myszka
Dołączył: 16.09.2003
Skąd: Łódź
Liczba wpisów: 22
 Odp.: Sejmik drużyn wodnych w Łodzi wskazał nowego lidera
Dziś odbyło się spotkanie z Przewodniczącym Chorągwianej Komisji Rewizyjnej phm. Tomaszem Cebertowiczem. Uczestniczyli w nim: phm. Adam Dacz, Janusz Wdzięczak, hm. Piotr Nowacki, phm. Wiktor Wróblewski, phm. Włodzimierz Palczewski, hm. Marta Krzysztofik - z-ca kom. Chorągwi Łódzkiej (w części spotkania) oraz Ja.
Wszystkie kwestie zostały wyjaśnione i zgodnie uznano temat za zamknięty.

pwd. Tomasz Kosiewicz
Pilot Chorągwi Łódzkiej ZHP
Instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie

Autor Wątek
Gość
Wysłano: 22.03.2012, 21:58  Uaktualniono: 22.03.2012, 21:58
 Odp.: Sejmik drużyn wodnych w Łodzi wskazał nowego lidera
Coś więcej?
Skończy się na odwołaniu pilota?

Autor Wątek
Wdzieczak
Wysłano: 23.03.2012, 9:28  Uaktualniono: 23.03.2012, 9:28
Cicha woda
Dołączył: 14.02.2011
Skąd: Łódź
Liczba wpisów: 40
 Odp.: Sejmik drużyn wodnych w Łodzi wskazał nowego lidera
Wszystkie kwestie zostały wyjaśnione i zgodnie uznano temat za zamknięty.