Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Kolosy 2012 już niebawem

Nadesłany przez panwac 25.02.2012, 23:50:00 (1092 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Targi, imprezy

W dniach od 9 do 11 marca 2012 roku w Hali Sportowo-Widowiskowej „Gdynia” przy ulicy Kazimierza Górskiego 8 odbędą się 14 Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. Program imprezy zapowiada się interesująco - dla uczestników przygotowano ponad 80 prelekcji, przedstawiających wydarzenia z prawie kazdego kawałka naszego globu. Zwieńczeniem spotkań będzie 13 finał konkursu "Kolosy", podczas którego zostana rozdane statuetki za wyczyny podrożnicze dokonane w roku 2011 w kategoriach „Podróże”, „Eksploracja jaskiń”, „Alpinizm”, „Żeglarstwo” i „Wyczyn roku”. Wzorem lat ubiegłych przyznany także będzie "Super Kolos" za całokształt osiągnięć.Co zapowiadają organizatorzy?

 

Dla wodniaków interesującym może być spotkanie z Joanną Pajkowską, która przybliży rejs jachtem „Solanus", relacja Moniki Witkowskiej z podróży ze Szwedem Börje Ivarssonem na jachcie „Anna", którym dopłynęli do dziewiczych brzegów Czukotki, opis podróży Artura Labudy i Roberta Piaseckiego kajakiem po polskich rzekach (Sanie, Wiśle, Brdzie, Kanale Bydgoskim, Noteci, Warcie i Odrze aż do ujścia Bałtyku), wspomnienia Marty Sziłajtis-Obiegło, która po opłynięciu dwa lata temu kuli ziemskiej udała się w minionym roku w zimowy rejs z Francji do Norwegii oraz spotkanie z Janem Lisewskim, który przepłynął bez asysty na kitesurfingu ze Świnoujścia do Ystad. Będzie też okazja poznać szczegóły wyprawy Aleksandra Doby kajakiem z Afryki do Ameryki Południowej oraz porozmawiać z Krzysztofem Starnawskim, który w listopadzie 2011 r. na Morzu Czerwonym ustanowił rekord świata w nurkowaniu na obiegu zamkniętym.

W innych aktywnościach program przedstawia się równie bogato; oprócz tego będzie można obejrzeć filmy podróżnicze oraz fotografie z wypraw, jak również nabyć sprzęt outdoorowy oraz wydawnictwa podróżnicze. W głównej sali hali czekać będzie 3500 miejsc, a w mniejszej, konferencyjnej, będzie można wziąć udział w seminarium, którego prelegenci spróbują odpowiedzieć na pytanie: Czy można pogodzić działalność eksploracyjną na najwyższym poziomie z życiem rodzinnym?

Wstęp jak zawsze wolny!

Więcej informacji na stronie internetowej: gdynia.pl/spotkania.

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Tagi: rejsy   spotkanie   wyczyn   podróże   Kolosy   nagrody  
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.