Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Messalina ruszył do Ilo

Nadesłany przez panwac 12.12.2011, 12:30:00 (1267 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Świat wokół nas

 26 listopada 2011 w Warszawie odszedł na wieczną wachtę Ireneusz "Messalina" Wójcicki - szantymen, autor piosenek o tematyce morskiej i turystycznej, animator ruchu szantowego w Polsce, członek zespołu EKT Gdynia. Urodził się 8 kwietnia 1963 we Wrocławiu. Przez kilka lat mieszkał w Katowicach, gdzie studiował dziennikarstwo i nauki polityczne na Uniwersytecie Śląskim.Pseudonim "Messalina" pochodził z czasów studenckich - w takiej roli wystąpił wtedy w kabarecie, odgrywającym sceny z życia cesarza Klaudiusza. W 1987 roku, za pośrednictwem Leszka Wydry, trafił do nowo powstałego zespołu EKT Gdynia, gdzie pełnił funkcję drugiego wokalisty i grał również na tamburynie. Brał udział we wszystkich sesjach nagraniowych i trasach koncertowych zespołu, zdobył z nim również właściwie wszystkie liczące się wyróżnienia na festiwalach szantowych w całym kraju. Po przeprowadzce, w 2004 roku, do Łodzi, równolegle z działalnością w EKT, zaczął występować również, wspólnie z Jackiem Fimiakiem, Krzysztofem Kowalewskim i Januszem Nastarowiczem w zespole Na Razie.

W 2006 roku zdiagnozowano u niego złośliwy nowotwór skóry. Jesienią odbyła się seria koncertów w największych miastach Polski (Warszawa, Łódź, Wrocław) połączonych ze zbiórką pieniędzy na leczenie artysty. Wrócił na scenę po kilku miesiącach. Jesienią tego roku przegrał z chorobą. Prywatnie był żonaty, miał dwóch synów: Michała i Franciszka.

źródło: strona zespołu, szantymaniak.pl

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Tagi: Gdynia   EKT   Messalina  
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.