Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Zjazd ZHP przerwał obrady

Nadesłany przez panwac 7.12.2011, 8:40:00 (810 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Komunikaty

4 grudnia, nieco po godzinie 1300, na wniosek przewodniczącego ZHP, hm Adama Massalskiego Zjazd większością głosów przerwał obrady do 10 marca 2012 r. Kolejna sesja zjazdu ma być jednodniowa.Wniosek został umotywowany niemożnością skończenia pracy nad nowym Statutem.

W niedzielę 4 grudnia przyjęto dwie uchwały, dokonując zmian w Statucie ZHP, dostosowujących prawo wewnętrzne związku do wymogów ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Efektem całości obrad zjazdu jest uchwalona Strategia, odrzucona Uchwała Programowa i odłożone 16 stron poprawek do statutu.

Relacja ze zjazdu, transmitowana (z przerwami i zakłóceniami) w sieci w ramach serwisu ZHP360 zgromadziła przed komputerami pokaźne grono internatutów. Nie wszystkim dane było śledzic przebieg obrad na bieżąco - przez znaczną część zjazdu dostęp do wizji był ograniczony jedynie do 50 jednocześnie zalogowanych użytkowników.

Internauci w swoich komentarzach (mocnych, choć nieprzesadnych) nie zostawili na delegatach i obsłudze technicznej przysłowiowej "suchej nitki". O tym, że ich wpisy na czacie były śledzone świadczy przede wszystkim reakcja ekipy WNT (ukłony - staraliście się zrobic, co tylko można), która wychwytywała każdy sygnał o zakłóceniach, a także reagowała na uwagi o sposobie prowadzenia wywiadów i rozmów przez jej przedstawicieli. Komentarze dostępne w internecie oceniające poziom przygotowania i kultury prowadzenia dyskusji u delegatów musiały też robić wrażenie na nich samych - w czasie obrad pojawił się wniosek o zaprzestanie transmisji na żywo, aby uniknąć niepotrzebnej kompromitacji.

Aktualnie pozjazdowe rozmowy toczą się dalej m.in. na liście dyskusyjnej CZUWAJ (należy kliknąć na "archiwum listy Czuwaj" i wybrać Grudzień).

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Tagi: zhp   zjazd   program   statut   strategia  
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.