Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Warsztaty marynistyczne podczas SZANTOWIĄZAŁKI

Nadesłany przez panwac 21.11.2011, 1:40:00 (1412 odsłon) Więcej wpisów tego autora

Szanty 2011O jubileuszu Łódzkich Spotkań z Piosenką Żeglarską SZANTOWIĄZAŁKA pisaliśmy już w październiku - termin podsumowania zgłoszeń jest coraz bliżej, sam festiwal... to już za 13 dni!
Mamy jubileusz, więc będą fajne nagrody, pyszne gofry, miła atmosfera (kawiarenka w klimacie wspominkowym) - choćby dlatego warto przyjść na spotkania... Mogłabym Wam teraz cukrzyć o tym festiwalu, bo jestem z nim związana od kilkunastu lat, ale nie o tym, nie o tym. ;)

Sporą część pierwszego dnia wypełnią ciekawe warsztaty. Jakie, dla kogo, po co? Czytajcie dalej... ;)Zastanawiam się, jak je opisać - bo to i proste, i złożone...

  • nasze warsztaty tradycyjnie otwierają całoroczną edycję złożoną z kilku spotkań (Junga & Kadet), ale... każde spotkanie, to jednak oddzielny temat, pewna zamknięta całość
  • były przygotowane w specjalności wodnej, ale... to bank pomysłów dla każdego zastępowego, przybocznego, drużynowego... każdego!
  • przez lata nazywaliśmy je marynistycznymi, choć... obejmują wszystko, co wiąże się ze słowem kultura (taniec, muzykę, majsterkę, plastykę, wyplatanki, balejaż, rzeźbę, wzornictwo... także łomoty dla koneserów, wedle uznania) - bo przecież u zarania wszystko wynurzyło się z wody :D
  • kojarzą się z kursem, ale... to bardziej inspiracja, jak spędzić ciekawie czas, w mieście i na wakacjach, byle się nie nudzić.

Moi drodzy wodniacy i Ci mniej zamoczeni ;)
Zapraszam serdecznie!!!

Warto wziąć udział, żeby zebrać nowe doświadczenia i (także) materiały.
Warto pokazać swoją drużynę!!! - albo później siebie okazać swojej drużynie od innej strony.
Warto nawiązać nowe kontakty z kadrami innych drużyn.
Warto jedną sobotę poświęcić na żeglowanie "po lądzie"... by może kiedyś wyjść na spacerek po wodzie. ;)

Pokażmy, że w naszej chorągwi istnieją drużyny wodne (te w granatowych mundurach), a wszystkim innym żaden temat (choćby żelazny wilk... morski) nie straszny... ;)

Zgłoszenia można przesłać poprzez formularz na stronie szanty.harc.net.pl - jest tam też program, regulamin i aktualne informacje związane z samym festiwalem.

Spotkajmy się 3 grudnia w Łodzi

hm. Sylwia Kardzis
instruktorka Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP

Szantowiązałka - szanty.harc.net.pl
Szantowiązałka na FaceBook

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Tagi: wodniacy   łódź   szanty   festiwal   polesie   szantowiązałka   Teliga   muzyka   warsztaty   Kadet   Junga  
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.