Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Grudniowy kurs STCW w Gdyni

Nadesłany przez panwac 19.11.2011, 23:40:00 (1784 odsłon) Więcej wpisów tego autora

Logo CWMCentrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni przesłało informację o kolejnej edycji zintegrowanego kursu bezpieczeństwa STCW-95. Zajęcia odbywać się będą w dniach 27-30 XII 2011 roku - jest to ukłon wobec tych wszystkich, którzy pracując, studiując lub ucząc się nie mogą poświęcić swojego czasu na przyjazd do Gdyni w terminach zwykłych.

Szkolenie będzie trwało 4 dni, od wtorku do piątku włącznie. Kurs kosztuje 600 PLN i obejmuje koszt szkolenia oraz koszt noclegów dla uczestników w pokojach wieloosobowych w hostelu CWM ZHP w Gdyni.Oferowany kurs jest zgodny z wymogami IMO. Kurs ten jest polecany żeglarzom, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na morzu oraz pełnić funkcje oficerskie na żaglowcach (a po zmianach przepisów także uprawiać żeglarstwo zawodowo).

Zintegrowany kurs bezpieczeństwa (STCW/IMO) obejmuje następujące 4 kursy podstawowe:

  • Indywidualne Techniki Ratunkowe - ITR (IMO 1.19)
  • Podstawowy Ochrony Przeciwpożarowej (IMO 1.20)
  • Elementarna Pomoc Medyczna (IMO 1.13)
  • Bezpieczeństwo Własne i Odpowiedzialność Wspólna (IMO 1.21)

Każdy z uczestników po pozytywnym zakończeniu szkolenia otrzyma międzynarodowy certyfikat zgodny z wymaganiami programowymi określonymi przez IMO i zawartymi w Konwencji STCW.
Wraz z Morskim Świadectwem Zdrowia certyfikat ten uprawnia do otrzymania zawodowej Książeczki Żeglarskiej.

Kurs jest organizowany wspólnie z Ośrodkiem Szkolenia Ratowniczego w oraz Urzędem Morskim w Gdyni. Zgłoszenia przyjmuje sekretariat CWM ZHP w Gdyni pod mailem cwm[at]zhp.pl lub tel./fax 58 620-90-37.
Pytania należy kierować szefa szkoleń CWM, kpt. Marka Szczypko: szkolenia.cwm@zhp.pl.

 

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Tagi: CWM   kursy   szkolenia   STCW  
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.