Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Z CWM w 2012 rok

Nadesłany przez panwac 12.11.2011, 13:10:00 (1315 odsłon) Więcej wpisów tego autora

Logo CWM
Mimo, że bieżący rok jeszcze się nie skończył, Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni wypatruje już nowego sezonu. W przyszłorocznej propozycji skierowanej do harcerzy znalazły się zarówno rejsy na ZAWISZY CZARNYM II i ZJAWIE IV, jak i kursy podnoszące poziom wyszkolenia harcerskich kadr wodnych. 1. Rejs ZAWISZY CZARNEGO na regaty The Tall Ships Races. Etapy przeznaczone dla harcerzy:
  • 16-23 VI Oslo-Aberdeen;
  • 28 VII-12VIII Kadyks-La Coruna;
  • 12-25 VIII La Coruna-Dublin;
  • 2-8 IX Rotterdam-Gdynia,
 2. Etapowy rejs ZJAWĄ IV „Podług Słońca i Gwiazd”, poświęcony pamięci pierwszego polskiego żeglarza, który jachtami ZJAWA I, II i III opłynął świat, harcerza Władysława Wagnera. Przedsięwzięcie rozpocznie się w Gdyni, 8 VII 2012 roku w 80 rocznicę wyruszenia na wyprawę wokółziemską ZJAWY I. Trasa będzie wiodła dookoła Bałtyku i dalej, do Great Yarmouth w Wielkiej Brytanii, gdzie w dniu 5 IX 2012 (w rocznicę i w miejscu zakończenia rejsu przez ZJAWĘ III) odbędą się uroczystości rocznicowe. Powrót do Polski przewidziano na 15 IX 2012 (obchody 30 rocznicy śmierci Władysława Wagnera).
  Łącznie wyprawa obejmie 10 siedmiodniowych etapów.
 3. Od 25 XI (godz. 10:00) do 27 XI 2011 roku (godz. 14:00) CWM organizuje dla zainteresowanych środowisk harcerskich szkolenie z zakresu pozyskiwania środków na szczeblu lokalnym, z przeznaczeniem na wymienione powyżej rejsy. Warsztaty są bezpłatne (koszt zajęć i noclegów pokrywa ośrodek); uczestnicy pokrywają koszt własnego wyżywienia i dojazdu. Zgłoszenia należy przesłać najpóźniej do 20 XI 2011.
 4. W czasie całego sezonu 2012 planowane są kursy na stopień sternika jachtowego oraz kursy specjalistyczne dla kadr morskich (BST STCW/IMO, SRC, LRC, radar+ARPA poziom operacyjny).


Wszystkie środowiska, które zamierzają brać udział w przedstawionych przedsięwzięciach proszone są o przesyłanie zgłoszeń na adres cwm[at]zhp.pl.

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.