Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Pojawił się nowy projekt rozporządzenia

Nadesłany przez panwac 5.11.2011, 13:40:00 (1321 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Nowości prawne

19 października pojawił się projekt rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie szkolenia z zakresu bezpieczeństwa na wodzie. Jest on realizacją delegacji ustawowej, zawartej art. 37a ustawy o żegludze śródlądowej z dnia 21 grudnia 2000 roku (Dz. U. z 2006 r. Nr 123, poz.857, z późniejszymi zmianami), dodanej do ustawy o żegludze śródlądowej w związku z wejściem w życie ustawy z 25 czerwca 2010 roku o sporcie (Dz.U. Nr 127, poz. 857).Projekt zawiera propozycję przepisów określających tryb i sposób przeprowadzenia szkolenia z zakresu bezpieczeństwa na wodzie dla prowadzących jachty motorowe o mocy silnika do 75 kW i o długości kadłuba do 13 metrów, których prędkość maksymalna jest konstrukcyjnie ograniczona do 15 km/h, w przypadku, gdy jachty przeznaczone są do najmu. Z jego zapisów wynika, że szkolenie z zakresu bezpieczeństwa będzie prowadzone przez te same podmioty, które zgodnie z ustawą będą się zajmować szkoleniami na poszczególne certyfikaty kompetencji dające uprawnienia żeglarskie. Nowe szkolenie ma być prowadzone w trybie jednodniowym i swym zakresem obejmować:

  • wiedzę dotyczącą zasad bezpieczeństwa na wodzie, w tym informacje o drogach wodnych,
  • praktykę z zakresu manewrowania statkiem.


Z obowiązku szkolenia zwolnione będą osoby, posiadające kwalifikacje z zakresu żeglugi morskiej i śródlądowej (stopnie żeglarskie i motorowodne, zarówno amatorskie, jak i zawodowe).

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.